montina
29.03.05,11:17
ahojte, prosím vás o radu. Dvaja moji zamestnanci sa idú striedať na týždňovky.
Teraz robia normálne 8hod/denne a majú 60 sk stravný lístok na pracovný deň.
Bohužial nemáme na 80 korunové lístky.Lenže teraz idú robiť na týždeň mimo mesta od pondelka do soboty a 12 hodín denne. Takže tam budú musieť niekde aj prespať. Keď sa vrátia, tak týždeň budú zas normálne na pracovisku 8 hod. denne.Ako to mám riešiť s tým stravným a nocľahom. Nocľah im musím preplatiť na základe nejakého dokladu, alebo je na to nejaká pevná suma na deň? A čo stravné? A čo so sobotou, keď to nieje pracovný deň? PROSÍM PORADTE MI!!!
rosemary
29.03.05,09:25
Nocľah im preplatíš podľa prineseného dokladu, ak idú na týždňovku, priznáš im diety. Sobotu, tak ako všedný deň.t.z. dieta
montina
29.03.05,10:21
dakujem pekne, len neviem o čo vlastne ide v tých dietach, ja som to v živote nerobila. koľko to má byť?
anka1
29.03.05,10:42
ahojte, prosím vás o radu. Dvaja moji zamestnanci sa idú striedať na týždňovky.
Teraz robia normálne 8hod/denne a majú 60 sk stravný lístok na pracovný deň.
Bohužial nemáme na 80 korunové lístky.Lenže teraz idú robiť na týždeň mimo mesta od pondelka do soboty a 12 hodín denne. Takže tam budú musieť niekde aj prespať. Keď sa vrátia, tak týždeň budú zas normálne na pracovisku 8 hod. denne.Ako to mám riešiť s tým stravným a nocľahom. Nocľah im musím preplatiť na základe nejakého dokladu, alebo je na to nejaká pevná suma na deň? A čo stravné? A čo so sobotou, keď to nieje pracovný deň? PROSÍM PORADTE MI!!!
Montina, Ja by som im urobila cestovný príkaz na služobnú cestu a preplatila by som im ubytovanie, cestovné a stravné podľa zákona o cestovných náhradach. Ak pracovná cesta trvá:
5 až 12 hod - stravné vo výške 80,- Sk
nad 12 až 18 hod - stravné vo výške 122,- Sk
nad 18 hod - stravné vo výške 188,- Sk.

Podľa toho im vypočítaš celkové cestovné náhrady. Samozrejme za tie dni im nepatrí stravný lístok ( v tvojom prípade 60,- Sk).

Prikladám vzor cesťáku
anto
29.03.05,10:43
montina
29.03.05,16:33
Ďakujem Vám pekne za pomoc, ahojte,