jemnostka
28.03.08,18:01
Mám 11-ročnú prax vo vedení JÚ a PÚ, spracovaním daní a miezd a začala som v tomto aj podnikať. Chcem to poriadne rozbehnúť, no akoby boli všetci klienti už rozobratí. Nájde sa ešte niekto, kto by mal záujem o moje služby?
Zoltán Kovács
28.03.08,17:37
Môžeš zadať aj tu na porade do inzercie.

Inak spracovávanie účtovníctva externou formou by som povedal, že je väčšinou na báze dôvery a nie inzerovania. Ja som svoju klientelu získaval tak, že spokojný klienti šírili moje dobré meno. A tak počas 15 ročnej mravenčej roboty som tam, kde som. Trvalo spracovávam účtovníctvo 20 firmám, a počas daňového ošialu vyhotovujem ročne asi 60 - 65 priznaní.
Samozrejme, takéto množstvo sa už nedá zvládnuť sám. Tak sme sa rozhodli, že priateľka zanechá svoje zamestnanie a obaja sa tomu venujeme.

Hlavne veľa trpezlivosti. Pamätám si začiatky. Asi 3/4 roka som mal jediného klienta, ktorý platil cca. 3 - 4 tisícky. Ale potom som nabral odvahu a zamestnal paniu vyslovene na spracovávanie miezd. Vtedy to bolo žiadané. Je pravda, že 4 mesiace som si musel požičiavať na jej výplatu, ale stálo to za to. A začali sme "vo veľkom" spracovávať iba mzdy pre firmy. Postupom času väčšina týchto firiem prešla uplne k nám. Takže mám stálu klientelu už asi 10 rokov. Občas samozrejme sa stane, že niektorý klient odíde, ale pribudnú iní. Samozrejme väčšinu "odchodou" riešime korektne. Včas, takže mám rezervu na prijatie nového klienta.

A môžem si už teraz dovoliť vyberať klientov. Koho nechcem robiť, nerobím.
lubica_02
28.03.08,18:15
smith si šikovný, nech sa Ti darí čo najlepšie.
To Tvoje dobré srdce si to zalúži.
jemnostka
29.03.08,19:22
Vďaka za Tvoju reakciu (dúfam, že si môžme tykať, aspoň takto anonymne). Počítam s tým, že nejaký ten čas to potrvá, kým sa dostanem do akýchsi prijateľných koľají a že inzerát oproti dôvere a dobrému menu je len nepatrný pokus, ale nejako začať musím. Moju prácu zatiaľ pozná iba dosť veľká firma, v ktorej som robila hlavnú účtovníčku, finančníčku a controlling v jednom 11 rokov. No ale ja sa tak ľahko nevzdám, myslím, že môj optimizmus, trpezlivosť a vytrvalosť je to hlavné, čo na začiatok potrebujem.
Zoltán Kovács
29.03.08,20:03
Vďaka za Tvoju reakciu (dúfam, že si môžme tykať, aspoň takto anonymne). Počítam s tým, že nejaký ten čas to potrvá, kým sa dostanem do akýchsi prijateľných koľají a že inzerát oproti dôvere a dobrému menu je len nepatrný pokus, ale nejako začať musím. Moju prácu zatiaľ pozná iba dosť veľká firma, v ktorej som robila hlavnú účtovníčku, finančníčku a controlling v jednom 11 rokov. No ale ja sa tak ľahko nevzdám, myslím, že môj optimizmus, trpezlivosť a vytrvalosť je to hlavné, čo na začiatok potrebujem.

Máš správny prístup k veci.

P.S. Samozrejme, že si môžme tykať. Na porade ja osobne každému tykám. Veď sme jedna veľká rodina. :D
lachim1
10.04.08,21:12
:D A ja účtovníčku .:D Lokalita???
lachim1
13.04.08,20:35
dakujem za osobnu správu.Mam záujem o spracovanie PU .
potrebujem kontak /meil ,mobil / a ujasniť čo znamená"okolie"MT
josiph68
13.04.08,21:28
akosi som sa sekol.nič v zlom,ale hľadať klientelu nieje tiež vlastná reklama?pokiaľ som v začiatkoch dobre pochopil-odporučaj,ale porada nieje pre vlastnú reklamu.nevidím v tom problém,keď sa sám ponúknem pomôcť,ale bolo to tu zavrhnuté.
tak som sa trocha asi stratil.