an.stanova
29.03.08,08:10
Prosila by som o informáciu, či mzdová účtovníčka postupovala správne pri výpočte náhrady mzdy za nevyčerpanú dovolenku. U zamestnávateľa som podala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou. Pracovný pomer mal skončiť 31.1.2008. Avšak už v mesiaci december som zostala na PN a tá trvala do skončenia pracovného pomeru. Zamestnávateľa som požiadala o preplatenie nevyčerpanej dovolenky za rok 2007. Tú mi však preplatil už v decembrovej výplate s priemerom za mesiace 7-8-9. Postupoval správne ak som pracovný pomer končila až 31.1.2008 ? Nemala byť zostávajúca nevyčerpaná dovolenka preplatená priemerom z mesiacov 10-11-12 ?
katka50
29.03.08,08:53
Prosila by som o informáciu, či mzdová účtovníčka postupovala správne pri výpočte náhrady mzdy za nevyčerpanú dovolenku. U zamestnávateľa som podala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou. Pracovný pomer mal skončiť 31.1.2008. Avšak už v mesiaci december som zostala na PN a tá trvala do skončenia pracovného pomeru. Zamestnávateľa som požiadala o preplatenie nevyčerpanej dovolenky za rok 2007. Tú mi však preplatil už v decembrovej výplate s priemerom za mesiace 7-8-9. Postupoval správne ak som pracovný pomer končila až 31.1.2008 ? Nemala byť zostávajúca nevyčerpaná dovolenka preplatená priemerom z mesiacov 10-11-12 ?
Dovolenku z r. 2007 si mohla čerpať až do konca roka 2008. Keďže si ukončila PP k 31.1.2008, k tomuto dátumu si ju mala mať vyplatenú-s priemerom za IV.Q r.2007. Veď v decembri ešte nebolo jasné - dokedy budeš PN a Ty si ju mohla aj riadne vyčerpať.
an.stanova
29.03.08,09:21
Čo môžem teraz spraviť ? Priemer dovolenky za IV.Q by som mala vyšší.
Chcela by som ešte podotknúť, že táto mzda za december v ktorej bola táto dovolenka preplatená / len papierovo / mi do dnešného dňa neprišla ani na účet. Môžem si formou žaloby za nevyplatenú mzdu uplatňovať aj správnosť prepočtu dovolenky ?
an.s.11
29.03.08,14:24
Zamestnávateľa som požiadala o preplatenie zostávajúcej dovolenky /z roku 2007/ z dôvodu skončenia pracovného pomeru koncom roka 2007.Presne 27.12.2007 mu bola doručená moja žiadosť. V tom čase som bola na PN. Ja si práve myslím, že zamestnávateľ mi preplatil dovolenku v mesiaci december práve z dôvodu,že priemer za predchádzajúci kvartál bol nižší ako mal byť ten zo štvrtého.