via
29.03.05,10:56
mam taky pripad, mozno ste sa uz niekto s tym stretli:
ide o prenajom bytu nadobudnuteho jednym z manzelov este pred ich sobasom v roku 2002. list vlastnictva napisany na jedneho.
v roku 2004 sa rozhodli dat byt do prenajmu, nakolko najomnik mal iste poziadavky, byt bol rekonstruovany napr. v sume 150.000,-Sk, nakupene nove zariadenie 100.000,-sk.
prepis na oboch manzelov do dnesneho dna urobeny nebol. zmluva o prenajme je tiez len na jedneho. majetok v podnikani zaradeni nie je.
zatial som toho nazoru, ze prijmy a teda aj vydavky si uplatni len jeden z nich ....
draik
29.03.05,09:49
Ale ved veci nadobudnute pred sobasom (a niektore aj pocas manzelstva) nevstupuju do Bezpod. spoluvl. manzelov. Cize vlastnik je len jeden z manzelov a s vecou moze nakladat ako chce. To znamena, ze aj prijmy si zdanuje on.
Zita5
29.03.05,09:55
mam taky pripad, mozno ste sa uz niekto s tym stretli:
ide o prenajom bytu nadobudnuteho jednym z manzelov este pred ich sobasom v roku 2002. list vlastnictva napisany na jedneho.
v roku 2004 sa rozhodli dat byt do prenajmu, nakolko najomnik mal iste poziadavky, byt bol rekonstruovany napr. v sume 150.000,-Sk, nakupene nove zariadenie 100.000,-sk.
prepis na oboch manzelov do dnesneho dna urobeny nebol. zmluva o prenajme je tiez len na jedneho. majetok v podnikani zaradeni nie je.
zatial som toho nazoru, ze prijmy a teda aj vydavky si uplatni len jeden z nich ....
Pokiaľ je to byt v OV ,a prenájíma to ako FO nepodnikateľský objekt , rekonštrukcia bytu sa do výdavkov neuplatňuje , môže si uplatniť len nájom , elektrinu , plyn , poistné , smetné ,telefón. Prakticky bežné poplatky .
via
29.03.05,10:14
teraz si ma zarazila tou rekonstrukciou, preco si to nemoze dat do nakladov?
Zita5
29.03.05,10:22
Pokiaľ s bytom podniká na základe ŽL a tento má vložený v majetku firmy tak rekonštrukciu môže uplatniť buď vo výdavkoch alebo ju premietne v odpisoch podľa sumy . Ale keď prenajíma byť v OV to s tým nemá nič spoločné . Je to iba jeho rozhodnutie .