medvedik21
29.03.08,11:45
Ahojte všetci,
zakladám túto tému lebo myslím si, že každý z nás zažíva z času na čas stres a niektorí možno aj každý deň. Ja patrím medzi stresákov a tak ma napadlo keby sme si sem písali dobré tipy na zdolávanie tohto problému, čo pomáha a funguje. Ide o naše zdravie. Aby sme v pohode prežili každý deň s úsmevom a šli si večer pokojne ľahnúť a snívať krásne sníčky :rolleyes:
zuhl
29.03.08,10:56
Škoda, že ti nemôžem dať bod, lebo ani si nevieš predstaviť ako mi táto téma akurát dnes prišla vhod. Cítila som sa veľmi zle po všetkých stránkach a kamoška ma objednala ľudovej liečitelke. Práve som sa odtiaľ vrátila a povedala že nič vážne, ale že som na pokraji zrútenia, nízky tlak, totálna vyčerpanosť organizmu....Ktovie asi tak z čoho, veď robím iba "účtovníctvo"? Takže veľmi by som uvítala dobré nápady na relax, lebo ide naozaj o zdravie.
zuhl
29.03.08,12:18
Vidím, že sa na túto tému nikto nechytá. Ja by som chcela len doplniť, že si myslím, že normálny, plynulý každodenný stres je možno aj zdraví, ale nie taký nápor, aký máme v tom období, to je šok pre organizmus.
cloe
29.03.08,12:29
Dá sa povedať, že tiež sa cítim už na pokraji zrútenia. Myslím, že nás je teraz viac takých. Ale snažím sa bojovať s tým, tak, že v prvom rade si poviem, že viem, žo to bude mať skoro koniec. Za druhé, že je to len práca a každý problém sa dá riešiť, keby náhodou aj človek niečo pokazí alebo nestihne.
Dosť mi pomáha mať stále systém. Tedá ráno si urobím zoznam a snažím sa ísť podľa toho. Sú to také malé čiastkové úspechy.
A v neposlednom rade, nejaká fyzická činnosť. Keď sa mi zdá, že to nezvládam, tak sa zdvihnem od PC a idem chvíľu robiť niečo iné. Trebárs niečo poupratovať, poliať kvety alebo hocičo.
Človek si myslí, že ho to zdrží ale vlastne mu to pomôže.
Strašne sa teším ako sa z pondelka na útorok vyspím. Budem spať aspoň 20 hodín.:D
tinaM
29.03.08,12:46
Dá sa povedať, že tiež sa cítim už na pokraji zrútenia. Myslím, že nás je teraz viac takých. Ale snažím sa bojovať s tým, tak, že v prvom rade si poviem, že viem, žo to bude mať skoro koniec. Za druhé, že je to len práca a každý problém sa dá riešiť, keby náhodou aj človek niečo pokazí alebo nestihne.
Dosť mi pomáha mať stále systém. Tedá ráno si urobím zoznam a snažím sa ísť podľa toho. Sú to také malé čiastkové úspechy.
A v neposlednom rade, nejaká fyzická činnosť. Keď sa mi zdá, že to nezvládam, tak sa zdvihnem od PC a idem chvíľu robiť niečo iné. Trebárs niečo poupratovať, poliať kvety alebo hocičo.
Človek si myslí, že ho to zdrží ale vlastne mu to pomôže.
Strašne sa teším ako sa z pondelka na útorok vyspím. Budem spať aspoň 20 hodín.:D
Cloe, "mať stále systém", s týmto s Tebou plne súhlasím.
Keď každému ukončím decembrové účtovníctvo a odovzdám DPH, tak si urobím rozvrh, kde si určím, kedy ktoré účtovníctvo skontrolujem a urobím DP. Podľa toho naháňam aj klientov. /Nie každého naraz, lebo nemám rada, ak mi každý deň donesie niekto jeden papier. Lebo oni to nosia po jednom/.
Potom si to odškrtávam v tom rozvrhu, keď svoju úlohu splním.
Teraz ho už mám odškrtnutý celý. Včera som odniesla posledné DP a vznášajúc sa od šťastia som sa pomaly, prechádzkovým krokom, vracala domov:). Spala som do dnes do 8.30, čo sa ani nepamätám, kedy som si tak dlho polebedila.:)
zuhl
29.03.08,13:33
A toto by nám trochu na ten stres nepomohlo?
fizzy
29.03.08,13:54
to ZUHL:
tak to teda mne nepomoze :D
ja radsej to neznejsie pohlavie O:-)
zuhl
29.03.08,14:02
to ZUHL:
tak to teda mne nepomoze :D
ja radsej to neznejsie pohlavie O:-)
Prepáčte, páni, myslela som, že vy také stresy neprežívate, tak dopĺňam aj pre vás.
medvedik21
29.03.08,14:06
A toto by nám trochu na ten stres nepomohlo?
Mnam mnam :)

Mne pomáha napríklad to že sa starám o kvetinky. Priateľ sa len chytá za hlavu že máme doma pomaly botanickú záhradu :) ale keď mňa tie kvetinky taaak ukľudňujú. Neodvrávajú a moju starostlivosť odplácajú bohatým kvitnutím. Keď prídem domov tak prvé čo vždy spravím je že ich polejem a poobzerám či nemajú nejaké neduhy. Sú to také moje detičky :---
zuhl
29.03.08,15:42
Účtujem poslednú firmu, ale som tak unavená a nesústredená, že mi trvá pomaly dlhšie ako všetky ostatné. Kašlem na to, idem si dať kúpeľ s levanduľovou soľou a trochu si povegetím.
Bonetka
29.03.08,19:22
ja som si kúpila wellnes čaj - proti stresu... a to pomáha... aj ked si myslím, že len tým, že tomu verím :)
medvedik21
29.03.08,19:43
ja som si kúpila wellnes čaj - proti stresu... a to pomáha... aj ked si myslím, že len tým, že tomu verím :)
O tom to je, o psychike.... treba si hovoriť že som v pohode a je jedno, či z čaju alebo z iných vecí. Treba si to uvedomiť a veriť tomu. Som v pohode..... som v pohode....som v pohode...... :D
Rozalka
29.03.08,20:00
O tom to je, o psychike.... treba si hovoriť že som v pohode a je jedno, či z čaju alebo z iných vecí. Treba si to uvedomiť a veriť tomu. Som v pohode..... som v pohode....som v pohode...... :D
Medvedík, budem si to pamätať najmä v pondelok. Teraz si "lebedím", užívam víkend, ale popravde, ešte ma čaká jedna uzávierka, pričom posledný veľmi dôležitý doklad dostanem až v pondelok popoludní (pritom už dva mesiace firma vie, že ten doklad má "naháňať")!
Mám už predpripravené výkazy aj poznámky, ale žiaľ sumu, ktorú ešte mám zaúčtovať ako príjmy budúcich období a tým zvýšiť zisk a tým aj základ dane, nikto nevie presne! Keby to bol náklad, vytvorím rezervu, ale na výnos už neexistujú dohadné položky, tak musím čakať. Nemusím hovoriť, aký stres to bude.
Bohužiaľ, nedá sa to nijako urýchliť. Tak sa v pondelok popoludní prilepím k PC, nachystám jedlo a pitie v dosahu rúk, vypnem telefony a dám si nejakú ukľudňujúcu muziku.
A budem si šepkať: som v pohode ... som v pohode ... som v pohode :):):)
misomiso
29.03.08,21:39
Prepáčte, páni, myslela som, že vy také stresy neprežívate, tak dopĺňam aj pre vás.

Skoda, ze je taka tuctova do tvare. Ale teraz k teme: co je to stres?
medvedik21
30.03.08,05:52
Skoda, ze je taka tuctova do tvare. Ale teraz k teme: co je to stres?

Stres: nervy, nepokoj, nepohoda, nervozita, strach, hnev, zúrivosť, zlá nálada, depresia......... a ešte mnoho toho, čo sa dá nazvať stresom, proste všetko čo spôsobuje, že sa necítime psychicky dobre.:(
misomiso
30.03.08,07:26
Stres: nervy, nepokoj, nepohoda, nervozita, strach, hnev, zúrivosť, zlá nálada, depresia......... a ešte mnoho toho, čo sa dá nazvať stresom, proste všetko čo spôsobuje, že sa necítime psychicky dobre.:(
Ale ved taki sme vsetci stale nie ? :)
medvedik21
30.03.08,07:41
Ale ved taki sme vsetci stale nie ? :)

Ale určite to nieje dobré, nebol by život krajší bez stresu? Alebo aspoň keby sme ho vedeli ovládať?:rolleyes: Som optimistka:---
Olice
30.03.08,07:44
Ale ved taki sme vsetci stale nie ? :)
Takí sme možno všetci, ale dovolím si nesúhlasiť s tým stále. Veď to by sme sa vôbec nevedeli :):D, a to hádam nie. Usmievať sa ešte dokážene, alebo sa mýlim:eek:.
kalkulka
30.03.08,08:31
To viete, včera som bola v časovom strese a tak som vystrojila koninu. Krásne som urobila DP za PO a výsledovku, súvahu o 21.00 som išla z práce domov. O pol jedenástej ležím v posteli a tu zrazu, samozrejme myšlienkami som bola v robote, veď nemám poznámky k DP. A tu zrazu škriatok. Do čerta, veď nezaplatené fa za nájom a provízie sa pripočítavajú iba, ak sú nezaplatené FO. A bum dnes prerábam všetko. A tak som si povedala, čas nečas, neblázni - pohoda. Veď sa svet nezrúti. Treba zachovať kľud.
Ináč stres, ten zdravý je niekedy aj prospešný.
trisestri
30.03.08,09:17
presne treba so stresom bojovat,aj ked myslim že aj to ma osobne predispozicie,kym jedneho nerožhadže nič,iny sa stresuje pre každu blbost,hlavne ta druha kategoria je potom ohrozena nasledkom možnych chorob z nadmerneho stresu,je preto doležite sa vyhybat a bojovat proti stresu,nakolko nadmerny stres je podla mna ešte vetši nepriatel zdravia ako nespravna vyživa alebo nedostatok pohybu-odporučam relax pri hudbe,prechadzky v prirode na tichych miestach,rekreačy šport,aromaterapiu,meditačne cvičenia
kalkulka
30.03.08,09:57
presne treba so stresom bojovat,aj ked myslim že aj to ma osobne predispozicie,kym jedneho nerožhadže nič,iny sa stresuje pre každu blbost,hlavne ta druha kategoria je potom ohrozena nasledkom možnych chorob z nadmerneho stresu,je preto doležite sa vyhybat a bojovat proti stresu,nakolko nadmerny stres je podla mna ešte vetši nepriatel zdravia ako nespravna vyživa alebo nedostatok pohybu-odporučam relax pri hudbe,prechadzky v prirode na tichych miestach,rekreačy šport,aromaterapiu,meditačne cvičenia
Toto je osvedčená a zaručená pravda.
misomiso
31.03.08,18:52
Toto je osvedčená a zaručená pravda.

Bez stresu by to na tom svete bolo malicko nudne. Ale vela ho skodi - to urcite ano. Ja by som odporucal vyrazit do prirody, dalej dobry sex a ked je najhorsie pred spanim pivo, alebo pohar vina...
medvedik21
02.04.08,12:25
Bez stresu by to na tom svete bolo malicko nudne. Ale vela ho skodi - to urcite ano. Ja by som odporucal vyrazit do prirody, dalej dobry sex a ked je najhorsie pred spanim pivo, alebo pohar vina...

Maximálne súhlasím :D