mendo933
29.03.08,14:27
Zdravim. Mam nasledovny problem. Mam vyhliadnuty pozemok. Cez dedicke konania to pani dala dokopy a dala to na list vlastnictva. Podla pozemkovej knihy cast parcely(nachadza sa na zaciatku pozemku pri pristupovej ceste) ma velkost cca 63m2, udaj je z roku 2007. Ale na vlastnickom liste ,ktory je uz z roku 2008 je cast parcely ukratena o 49m2. Vie mi niekto stymto poradit co a ako? Ide mi oto keby som ten pozemok kupil bez tej ciastky ,ktora sa zahadne niekde stratila ci by nenastal problem pri vybavovani stav. povolenia a pod..Dakujem za pripadne postrehy
olybaba
29.03.08,16:12
pozdravujem,
- podla vami podanych informacii predpokladam, ze parcela nie je na C liste vlastnictva, kde by mali byt udaje o vymere zavazne
- predmetom dedicskeho konania boli parcely z pozemkovej knihy, pozemkova kniha za vymery neruci, len za vlastnicke vztahy
- pri kupe je potrebne vyhotovit geometricky plan a kupite skutocnu vymeru, mozno bude celkom ina ako tie dve ktore ste v prispevku uviedli
mendo933
29.03.08,17:07
parcela je na C-ku.
Na aky urad sa mam obratit o vyhotovenie geometrickeho planu?

Mne by neslo oto ze je toho menej, ale o to ze parcela je z pristupovej cesty na pozemok tak ab ynebol vtom zadrhel
olybaba
29.03.08,19:14
zameranie pozemku sa objednava u geodetickej firmy,
pre zaujimavost pozri :
http://reality.sme.sk/portal/aktuality/clanky/2417.html