natkov
29.03.08,14:36
Ako zaučtovať príjmy uhrádzané na cudzí účet :confused: Je to paradox ale je to fakt. Kvôli exekúcii firma posielala úhrady na iný účet. Použiť ID, alebo ako????
zuhl
29.03.08,13:38
Skôr PPD, ale toto zaváňa prúserom.
natkov
29.03.08,13:44
Ale PPD mu vystaví Majiteľ účtu??? Mám z toho blby pocit, ešte som takéto úč. nerobila...
zuhl
29.03.08,13:49
Vy si vystavíte PPD, veď je to úhrada vašej vyšlej fa, ak so dobre pochopila, nie? Ale celé to "smrdí". Môže prísť krížová kontrola...
Evanka
29.03.08,13:52
Ako zaučtovať príjmy uhrádzané na cudzí účet :confused: Je to paradox ale je to fakt. Kvôli exekúcii firma posielala úhrady na iný účet. Použiť ID, alebo ako????
Firma, posielala peniaze na iný účet ako bolo uvedené na faktúre?
natkov
29.03.08,13:58
On firme uviedol číslo účtu známeho...
Evanka
29.03.08,17:50
On firme uviedol číslo účtu známeho...
Na faktúre bolo uvedené číslo známeho? Posielal peniaze na účet, ktorý bol uvedený na faktúre? Mali písomnú zmluvu? Bol na zmluve uvedený účet, na ktorý sa bude fakturovať?
azla
29.03.08,18:34
Ako zaučtovať príjmy uhrádzané na cudzí účet :confused: Je to paradox ale je to fakt. Kvôli exekúcii firma posielala úhrady na iný účet. Použiť ID, alebo ako????
Exekútor zvykne osloviť odberateľov, aby platili fa nie dodávateľovi, ale na účet exekútora. Ak to odberateľ nezoberie na vedomie, je to zlé!
Ak odberateľ nie je oslovený exekútorom, môže platiť do pokladne ...
Ale ak dodávateľ uvedie vedome zlé číslo účtu na faktúre, toto je už veľa ...
(je to však jeho zodpovednosť).
Účtovníčka môže účtovať iba pohyby na vlastnom firemnom účte, alebo v pokladnici.
Daný príjem sa nedá "spôsobne" zaúčtovať.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
natkov
30.03.08,04:12
Viem, že nie je to správny postup, ale on tie peniaze skutočne dostával od známeho.....
lu_lu
31.03.08,19:21
(opacny problem, ale snad je to v duchu tejto temy)
mozete mi poradit: webdizajner nasej neziskovej organizacie zaplatil preddavok na domenu web stranky za tento rok zo svojho uctu, faktura, ktora mi prisla obsahovala odpocet preddavku a detaily platby (t.j. z faktury je zrejme, ze to nebolo z nasho uctu). Ako si mam (a da sa to vobec) zdokladovat uhradu a dat fakturu do nakladov?

Este doplnam: neziskovka nema zamestnancov (t.j. nemozem si zauctovat zavazok voci zamestnancovi a nasledne mu ho vyplatit)

Rozmyslam, ze by sa to dalo spravit ako zavazok voci statutarnemu zastupcovi... (a este rozmyslam, ze by bolo dobre sa spytat v sekcii neziskoveho sektora - da sa to nejako presunut?)