vavko
29.03.08,16:38
Zdravím všetkých a zároveň Vás prosím o radu.Mám 6 ročnú prax ako kuchár,no vyučený niesom,mám nadobudnutý certifikát z akadémie vzdelávania Kuchár-Čašník.Chcel by som si otvoriť reštauráciu,založiť živnosť,no počul som že keď mám iba certifikát musím mať prax min.10 rokov,čo je na tom pravdy???
luana38
30.03.08,04:04
Myslim si, ze ked zamestnas niekoho, co ma na to vyucny list ako veducehoo prevadzky, ci kuchara, bude to v pohode, no len si to myslim-)
vavko
30.03.08,08:09
Nemyslím.A aj keby to bolo možné určite by som to riziko nepodstúpil.(pokiaľ by to nebol moj vlastný otec).Takže s tou 10 ročnou praxou pri certifikátoch je to fakt pravda?
nanik
30.03.08,11:07
Neviem,či je pravda tých 10 rokov,,ale ani neviem o akom riziku hovoríš.Luana ti chcela poradiť,že ak zamestnáš niekoho ako odborný dozor,môžeš si reštauráciu otvoriť a nikde nie je napísané,že musí u teba robiť na plný úväzok.Neviem ako v reštauračnom stravovaní,ale v niektorých oboroch je to len formalita.
palinka
03.04.08,10:57
Odborný dozor neexistuje.Podľa živ.zákona len zodpovedný zástupca, ktorý podľa §21 preukáže odbornú spôsobilosť,napr.výučným listom alebo iným dokladom o ukončení príslušného účebného alebo študijného odboru.
Odbornú spôsobilosť nahrádza doklad o najmenej 10-ročnej praxe v odbore od ukončenia ktorej neuplynuli viac ako tri roky.