ivanakodajova
29.03.08,18:03
Dobry den,
kedze tato tema sa tu uz preberala niekolko krat, chcem sa iba uistit, ze uctujem spravne.

SZCO, neplatca DPH, JU
- zmluva o prenajme automobilu (nulove najomne)
- dan z MV zauctujem ako prevadzkovu reziu (za rok 2007) za rok 2008 az po DP v roku 2009
- vediem knihu jazd - v ktorej uvadzam datumy, ubehnute km, trasu, ucel cesty (nie stav tachometra), cenu za liter PHM, spotrebovane PHM (podla priemernej spotreby z technicaku), nahradu 6,2 za km nezapocitavam-kedze sa jedna o prenajom
- na konci mesiaca zauctujem ako prevadzkovu reziu (prikladam vydavkovy doklad, excellovu tabulku-knihu jazd, blocky z tankovania - ako info o cene)

je to spravne?

a este ma zaujima, co sa povazuje za "pracovnu cestu" mimo "miesta obvykleho vykonu cinnosti - sidla"? - je to mimo mesta, okresu, kraja? alebo od km?

Dakujem.
ivanakodajova
29.03.08,20:29
Poradte, kde najdem ostatne casti clanku "Sukromny automobil v podnikani". Nasla som iba 3. a 4. cast.

Dik.
ivanakodajova
29.03.08,21:02
Docitala som sa, ze ak vediem evidenciu o sukromnom automobile vyuzivanom na podnikanie, tak nevediem "knihu jazd", ale robim "cestovne prikazy".

Hladala som vzory - ale nasla som iba cestovny prikaz A4, do ktoreho sa zaznamena jedna jazda. Da sa to robit aj hromadne - mesacne? Pripojte prosim nejaky vzor.

A nie je mi stale jasne, ci mozem uctovat aj cesty vramci mesta (danovy urad, zdravotka, nakupy materialu, praca v meste).

Poradte prosim.
Muška
29.03.08,21:57
Vzor cestového príkazu nie je daný zákon, môžeš si určiť ako je Ti to bude najviac vyhovovať, prikladám Ti jeden vzor + Ti prikladám knihu jázd -je z porady /autor nech mi odpustí/ je to po mesiacoch - stačí podopľňať.
Muška
29.03.08,22:02
... a keďže to nie je vlastné vozidlo, ale prenajaté , tak máš nárok na náhradu za PHM, tak Ti stačí viesť k tej PHM knihu jázd. Cestovný príkaz väčšinou vystavujem iba v tom prípade ak chcem vypočítať aj diety.
Muška
29.03.08,22:08
a este ma zaujima, co sa povazuje za "pracovnu cestu" mimo "miesta obvykleho vykonu cinnosti - sidla"? - je to mimo mesta, okresu, kraja? alebo od km?

Dakujem.
Pracovná cesta :rolleyes:

Na jednom školení o Dani z príjmu nám dokonca uviedla prednášateľka takýto príklad neuznania výdavkov na cestu:
SZČO vykonávala archiváciu vo firmách , ktoré si to u nej objednali.
Väčšinou sa jednalo o 3 mesiace práce priamo u objednávateľa. SZČO si dávala do nákladov lístky z MHD - za každý deň. Daňová kontrola neuznala tieto lístky iba lístok za prvý deň a lístok za posledný deň.
Odôvodnenie:
Vraj na základe zmluvy s odberateľom tie 3 mesiace boli miestom výkonu činnosti :eek:
Nuž..., tak asi tak.
e.v.a.
08.10.08,08:52
Pekny den, potrebovala by som poradit. Klient si prenajal bezodplatne automobil. Co vsetko mu mozem dat do nakladov? Vedieme knihu jazd, uplatnovat mozeme nahradu za PHM, udrzbu. Dan a poistne plati prenajimatel. Da sa uplatnit este nieco ine? Jazdi po Bratislave. Keby bol vypisany cestovny prikaz, mohol by si uplatnit este nieco? Aj ked je to v BA? (Mimochodom, stravne listky ma zakupene.) DAKUJEM