smajlinka
29.03.05,11:22
Do 31.3.2005 treba podat DP, ale to si nechá daňový úrad. Lenze do SZP musim tiez doniest ukazat DP. To mam na urade povedat, ze este musim ist do SZP a oni mi DP daju a potom im ho vratim? Este som ti nerobila, preto sa mozno blbo :) pytam.
via
29.03.05,11:23
SZP je co?
Zita5
29.03.05,11:28
Daňové priznanie odovzdáš na DÚ - ako doklad o podaní budeš mať tlačivo "Potvrdenie o podaní DP " , ktoré si dáš opečiatkovať pri odovzdaní na DÚ . Okrem toho na základe DP si vypíšeš tlačivo " Výpis z DP za rok 2004 " a s týmto tlačivkom pôjdeš do SP a ZP , kde jedno odovzdáš a kópiu si dáš potvrdiť príslušnou poisťovňou . To je všetko ...daňové priznanie z DÚ neberieš nikam .
via
29.03.05,11:31
no uz som aj ja na to prisla :) postup je taky ako ti napisla Zita. este doplnim, ze ja to robim tak, ze vzdy si zakladam kopiu DP a prikladam k tomu potvrdenie o odovzdani pripadne aj vykazy.
pokial viem, tak do poistovni sa nosilo ukazovat danove priznanie C - pausalna dan, neviem kvoli comu to pozadovali a nestacil im vypis (no tiez to bola len kopia + potvrdenie o odovzdani). co uz je ale teraz neaktualne.
smajlinka
29.03.05,11:34
SZP je co?
slovenska zdravotna poistovna
smajlinka
29.03.05,11:37
Zita5 a Via = DIKY MOC
via
29.03.05,11:43
a nezabudni aj na socialnu poistovnu :)
vladan
29.03.05,11:44
Daňové priznanie odovzdáš na DÚ - ako doklad o podaní budeš mať tlačivo "Potvrdenie o podaní DP " , ktoré si dáš opečiatkovať pri odovzdaní na DÚ . Okrem toho na základe DP si vypíšeš tlačivo " Výpis z DP za rok 2004 " a s týmto tlačivkom pôjdeš do SP a ZP , kde jedno odovzdáš a kópiu si dáš potvrdiť príslušnou poisťovňou . To je všetko ...daňové priznanie z DÚ neberieš nikam .
ja sa chcem opýtať, či na úrad práce netreba taktiež zaniesť Výpis z DP ... ja viem, že ÚP a Sociálna poisťovňa sú sťa by jeden orgán, ale istota je istota :D
via
29.03.05,11:45
na urad prace uz nie
Zita5
29.03.05,11:53
ja sa chcem opýtať, či na úrad práce netreba taktiež zaniesť Výpis z DP ... ja viem, že ÚP a Sociálna poisťovňa sú sťa by jeden orgán, ale istota je istota :D
Na úrad práce sa už nepredkladá Výpis z DP . Ak je dobrovoľný plátca poistného v nezamestnanosti , tak výkaz sa odovzdá len na SP , pretože to poistenie sa odvádza do príslušnej SP .
vladan
29.03.05,12:10
ok, ďakujem za vrátenie istoty do mojej mysle :D
ankap
29.03.05,17:38
slovenska zdravotna poistovna


SPOLOČNÁ ZDRAVOTNÁ POISŤOVŇA
Slavena
19.06.08,11:21
Dobrý deň, práve vypĺňam výpis z DP do tlačiva pre Sociálnu poisťovňu a v riadku 12 je údaj: "Výška príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou v r. 2007 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne v Sk." Myslia tým snáď poistenie podľa §11 ods. 1 písm. c/ až e/ zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, ktoré sa môže uplatniť ako nezdaniteľná časť zo základu dane /max.12.000,-Sk/ ? Ak áno, aký to má vplyv na výpočet odvodov do Sociálnej poisťovne? Alebo ide len o nejaký štatistický údaj?
veronikasad
19.06.08,11:29
Dobrý deň, práve vypĺňam výpis z DP do tlačiva pre Sociálnu poisťovňu a v riadku 12 je údaj: "Výška príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou v r. 2007 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne v Sk." Myslia tým snáď poistenie podľa §11 ods. 1 písm. c/ až e/ zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, ktoré sa môže uplatniť ako nezdaniteľná časť zo základu dane /max.12.000,-Sk/ ? Ak áno, aký to má vplyv na výpočet odvodov do Sociálnej poisťovne? Alebo ide len o nejaký štatistický údaj?
Nie je to štatistická hodnota. Vyplnenie tohto riadku má význam, ak vymeriavací základ na r.10 je vyšší ako 24-násobok min. mzdy. Vtedy sa znižuje vymer.základ poistenca o zaplatené príspevky.

--------
Veronika
ZuzanaP
19.06.08,11:29
Dobrý deň, práve vypĺňam výpis z DP do tlačiva pre Sociálnu poisťovňu a v riadku 12 je údaj: "Výška príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou v r. 2007 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne v Sk." Myslia tým snáď poistenie podľa §11 ods. 1 písm. c/ až e/ zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, ktoré sa môže uplatniť ako nezdaniteľná časť zo základu dane /max.12.000,-Sk/ ? Ak áno, aký to má vplyv na výpočet odvodov do Sociálnej poisťovne? Alebo ide len o nejaký štatistický údaj?

Ide presne o zaplatené príspevky, ktoré si môžeš uplatniť ako nezdaniteľnú čiastku. Zníži sa ti rozdiel medzi príjmami a výdavkami napr. zo živnosti. Potvrdenie o zaplatených príspevkoch je potrebné priložiť k výpisu, ak si ho budeš uplatňovať pri určení výšky odvodov.
Katija
19.06.08,11:35
Dobrý deň, práve vypĺňam výpis z DP do tlačiva pre Sociálnu poisťovňu a v riadku 12 je údaj: "Výška príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou v r. 2007 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne v Sk." Myslia tým snáď poistenie podľa §11 ods. 1 písm. c/ až e/ zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, ktoré sa môže uplatniť ako nezdaniteľná časť zo základu dane /max.12.000,-Sk/ ? Ak áno, aký to má vplyv na výpočet odvodov do Sociálnej poisťovne? Alebo ide len o nejaký štatistický údaj?
Môže to mať vplyv na zníženie VZ pre povinné poistné SZČO. Pozri si kalkulačku na stránke SP.
http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na-informativny-vypocet-poistneho-pre-povinne-poistenu-szco/10036s?
Slavena
19.06.08,11:38
Ďakujem za odpovede, ste všetci zlatí, konečne v tom mám trochu jasno. Len teraz narýchlo pozháňať to potvrdenie, pretože originál bol odovzdaný ako príloha k DP daňovému úradu.
veronikasad
19.06.08,11:41
Ďakujem za odpovede, ste všetci zlatí, konečne v tom mám trochu jasno. Len teraz narýchlo pozháňať to potvrdenie, pretože originál bol odovzdaný ako príloha k DP daňovému úradu.
nemusíš prikladať originál, stačí kopia