slovník
29.03.08,17:51
Dobrý deň, chcel by som poprosiť o dobrý program na účtovanie v JÚ. Môžete mi poradiť?
Beata2
29.03.08,17:00
Ja mám od Krosu Alfu, som spokojná
mon
29.03.08,17:14
Ja som tiež s Alfou spokojná, dá sa v nej veľmi rýchlo zorientovať
Kazu
29.03.08,17:24
Dobrý deň, chcel by som poprosiť o dobrý program na účtovanie v JÚ. Môžete mi poradiť?

Kúp si taký aký má niekto v tvojom okolí a dobre ho ovláda. Ak niečo po..... bude ti mať kto poradiť.
DanielaSL
29.03.08,17:44
Firma Kros robí do troch mesiacov školenia v programe Alfa bezplatne.... videla som viac softvérov, ale tento mi najviac vyhovuje.
olio
29.03.08,17:52
Podľa mňa je Alfa veľmi šikovný a "inteligentný" program, ktorý sa dá intuitívne ovládať a manuál budeš potrebovať výnimočne...;)
ada159
29.03.08,17:55
tiež používam alfu z krosu, a všetko sa dá celkom ľahko naučit aj bez zaškolenia. Skúšala som aj Money aj Pohodu, ale mne najlepšie sadla ALFA
slovník
29.03.08,18:11
ďakujem za radu
holubička1
29.03.08,18:47
Z Krosu mám všetky ekonomické programy, Alfa, Omega aj Olymp a naozaj môžem potvrdiť, že sú super.
Leora
29.03.08,19:58
Aj ja mám Alfu už 12 rokov a nevymenila by som. Dá sa naučiť aj bez školenia a je vždy aktualizovaná. Doporučujem.
Zoltán Kovács
29.03.08,20:23
To čo ste napísali o Alfe tak isto platí aj o MRP. ;)
jankaN
30.03.08,01:51
ALFA forever.... mam ju 8 rokov, pri zakupeni som najskor urobila porovnanie s MRP... Alfa jednoznačne vyhrala. Okrem toho sa mi páči, že Kros je ochotný dat aj niečo zdarma pre verejnost- napr. take DP. Kto kupi ALFU neolutuje!!!
ekopo
30.03.08,05:20
A čo tak nahodiť do Alfy z jedného dokladu jedným zápisom výdaj na nákup tovaru a aj pre osobnú spotrebu. Alebo riadne zaúčtovať prijaté peniaze za dobropis cez PPD a nie cez VPD mínusom. Stretol som sa s vyhláseniami typu: aké je to pekné, je tam zimná krajina, to je super, alebo veľkonočný motív.... Kros by sa mal skôr zaújmať o vyššie popísané nedostatky. Ale tie sa neodstránia, pretože to je hlboký zásah do sw. Tým nehovorím, že alfa je zlá, je dobrá, hlavne pre tých, čo ju používajú.
Téma by mala byť vzhľadom na charakter príspevkov presunutá do účtovných softvérov - alfa, omega....a tam ďalej oslavovať, propagovať. A tak ako napísal smith, aj iné sw dokážu účtovať.....Každému vyhovuje niečo iné, iný systém a očakávania sú iné. A v každom je niečo zadarmo. Ozaj, prácu robíte zadarmo?

A čo sa týka otázky v téme: skúsiť okrem alfy pohodu, mrp, oberon, element, softip, sunsoft....atď
DanielaSL
30.03.08,09:33
Každý odporúčal len to, s čím je spokojný.... že sa tu odporúčaní na Alfu našlo viac..možno zrovna sme boli viacerí na porade, keď sa táto otázka objavila. Ja som vyskúšala MRP, Fenyx a Alfu. Musím uznať od Krosu softvéry mám najradšej, pracuje sa mi s nimi ľahšie.:)
Manual
30.03.08,09:56
A čo tak nahodiť do Alfy z jedného dokladu jedným zápisom výdaj na nákup tovaru a aj pre osobnú spotrebu. Alebo riadne zaúčtovať prijaté peniaze za dobropis cez PPD a nie cez VPD mínusom.
Ano máš pravdu, však to tam bude... :D. Však to odstránia, pracujú už na novej koncepcii programu a bude po probléme.
Ale veď nebuď taký škodoradostný. Ale ak sa odhliadne od týchto banálnych vecí, musíš uznať že program je OK.
VladoaKatka
30.03.08,09:59
Ja mám už roky, ani sa nepamätám od kedy - ale pravdepodobne od roku 1993 Datalock. Predtým som robila "skoro na kolene" FW, alebo T602, potom som mala taký neznámy program pol roka až som v tom roku 1993 ešte v DOSe začala využívať už spomínaný softver.
Už sama som tu uvažovala a pýtala sa, ktorý softver by bol lepší. Aj som si nainštalovala niektoré odporučené - ale... už som si tak zvykla na ten môj, že ťažko sa mi hľadá niečo iné.
Každý program má aj dobrú aj zlú stránku. Naozaj je len a len na účtovníkovi ktorý program si vyberie a ktorý mu najviac vyhovuje pre jeho potreby.
ekopo
30.03.08,10:18
Ano máš pravdu, však to tam bude... :D. Však to odstránia, pracujú už na novej koncepcii programu a bude po probléme.
Ale veď nebuď taký škodoradostný. Ale ak sa odhliadne od týchto banálnych vecí, musíš uznať že program je OK.
Nie som škodoradostný, len som poukázal na nie banálne nedostatky. V príspevku som aj napísal, že "program nie je zlý, je dobrý.."
A ešte mám dojem, že sa bez problémov nedá urobiť 2 x prevod roka.
Manual
30.03.08,10:24
Nie som škodoradostný, len som poukázal na nie banálne nedostatky. V príspevku som aj napísal, že "program nie je zlý, je dobrý.."
A ešte mám dojem, že sa bez problémov nedá urobiť 2 x prevod roka.
Ano nedá sa, ale bude sa dať, musíme počkať a možno to bude ako "klon" Omegy
ekopo
30.03.08,10:26
Aj ja budem raz milionárom :D
biaaa
31.03.08,09:28
JEDNOZNACNE ALFAAAAA !!!!!
Lekon
09.05.08,19:47
No ja som začala robiť v Alfe po rokoch v Money a som myslela, že si zvyknem, ale sa to nedá porovnať. Hlavne časovo mi to oveľa dlhšie trvá v Alfe, ja s ňou spokojná nie som. No a Omega je úplna katastrofa čo do dĺžky spracovania dokladov. Tam mi to trvá 3x dlhšie ako v Money. Asi každý má iné skúsenosti. Ale lepšie si zobrať asi odporučenie od niekoho, kto vie aj porovnať prácu s viacerými SW, lebo keď niekto robí roky iba v Alfe, tak si myslí, že je najúžasnejšia na svete. To platí aj o ostatných SW. Treba vyskúšať, sú demoverzie alebo Štart verzie s plnou funkčnosťou, len obmedzením počtu dokladov zdarma. Takto odporúčam si vybrať.
horegonn
10.05.08,11:08
Používam program Alfa od firmy Kross je to super
Lesa
01.07.08,11:08
Ja pouzivam uz rok MRP a som velmi spokojna, myslim, ze ked si poriadne prestudujete manualy, co je nutnost, tak je to velmi dobry program, mam jednoduche uctovnictvo multiverziu(predtym som mala STEP a teda to sa neda porovnat)
Ejík
02.07.08,18:00
v Alfe robím len knihu jázd, tá je tam naozaj dobre spracovaná, ostatné v Pohode a je to naozaj pohoda
R.evita
02.07.08,19:08
Dobrý deň,
Ja som robila jednoduché účt. aj v MRP aj v basicu a uz som skúšala aj v Alfe - a teraz mám na podv.uct. omegu - podla mna a zacinam sa zaucovat aj do heliosu a podla mna je kazdý program rovnaký - len je to tam inak poukladané a pomenene názvy - ale v podstate v kazdom je Penažní denník, kniha pohl. a záv.
Proste človek si zvykne na ktorý koľvek s ktorým začne pracovať- začne o nom čítať a po čase bude pre neho tej jeho program ten naj naj naj
Takže len si zvyknuť a makať makať makať
Veď tak ako každý človek ma svoje klady a zápory tak aj programy majú svoje klady a zápory
xixi
antiny
16.07.08,09:09
Oberon
Manual
16.07.08,10:07
Dobrý deň,
Ja som robila jednoduché účt. aj v MRP aj v basicu a uz som skúšala aj v Alfe - a teraz mám na podv.uct. omegu - podla mna a zacinam sa zaucovat aj do heliosu a podla mna je kazdý program rovnaký - len je to tam inak poukladané a pomenene názvy - ale v podstate v kazdom je Penažní denník, kniha pohl. a záv.
Proste človek si zvykne na ktorý koľvek s ktorým začne pracovať- začne o nom čítať a po čase bude pre neho tej jeho program ten naj naj naj
Takže len si zvyknuť a makať makať makať
Veď tak ako každý človek ma svoje klady a zápory tak aj programy majú svoje klady a zápory
xixi
Súhlasím, práve preto sa treba teraz zamerať na výstupy aké ktorý program ponúka, čo a ako tlačí, aby bolo treba dať už len razítko a podpis, alebo z programu poslať príslušné dokumenty elektronicky tam kam to má ísť .... a podľa toho program vyberať.
radik999
09.08.08,10:37
skúšal som rôzne programy, no alfa od krosu je úplne perfektná, je to velmi priehladný program, pre samoukov ako stvorený, je SUPER
Manual
09.08.08,10:40
skúšal som rôzne programy, no alfa od krosu je úplne perfektná, je to velmi priehladný program, pre samoukov ako stvorený, je SUPER
No vidíš a dosť ľudí naň nadáva... :confused: