Kvietok69
29.03.08,18:52
Prosím vás pekne, je bezpodmienečne nevyhnutná príjemka a výdajka, ak účtujem na 132? Kúpime tovar (nie je to často, nemáme ani sklad), potom ho predáme. Účtujem ho cez 132, potom ID do nákladov. Potrebujem teda aj príjemku a výdajku? Ide hlavne o papiere, euroobaly, harddisky, ktoré kupujeme za účelom okamžitého predaja. Vopred ďakujem za radu. :rolleyes:
Kvietok69
30.03.08,13:36
Priatelia, nechcem byť otravná, ale budem vám fakt vďačná, ak mi pomôžete. Zatiaľ vďaka.
erika_H
03.04.08,11:49
Ja mám otázku trošku z inej strany- účtujem obstaranie zásob spôsobom B - keď si vo firme tlačia príjemky a výdajky na sklade, ja ich do účtovníctva nepotrebujem všakže?Vlastne ich do účtovníctva vôbec nie je treba áno?Takže ani oni si ich nemusia tlačit,ak ich nevyhnutne nechcú pre svoju evidenciu?
Môže byť?Ďakujem vopred pekne za odpoveď. Pekný deň prajem
erika_H
03.04.08,15:28
Ja mám otázku trošku z inej strany- účtujem obstaranie zásob spôsobom B - keď si vo firme tlačia príjemky a výdajky na sklade, ja ich do účtovníctva nepotrebujem všakže?Vlastne ich do účtovníctva vôbec nie je treba áno?Takže ani oni si ich nemusia tlačit,ak ich nevyhnutne nechcú pre svoju evidenciu?
Môže byť?Ďakujem vopred pekne za odpoveď. Pekný deň prajem
posúvam
betka
18.04.08,17:25
Zrejme robíte externe účtovníctvo.

Pri B-čku účtujem na základe FA: 504xx/321. Na konci mesiaca mi skladníčka vyhodí, aký bol nákup tovaru, aký bol predaj.
Odkontrolujem si moju 504xx, či mi sedí s ňou. Ďalej odkontrolujem celú 604, či mi sedí s jej stavom-predajom. Ak nesedí pátram, čo je zlé. Príjem a výdaj si nepýtam.

Pri DK, ak budú požadovať tieto doklady, tak sa im vytlačia.