vilob
29.03.08,20:00
ahojte. prosím vás pokiaľ som neuplatnila doklad o nákupe v odpočte dph (neskoro dodaná faktúra), je možnétento istý doklad zaúčtova aspoň do nákladov pre účely dane z príjmu?
betka
29.03.08,19:05
Ak ste dostali doklad "neskoro", pripnúť obálku a odpočítať DPH v období, keď Vám doklad prišiel.
Do N Vám vstupuje bez DPH.
azla
29.03.08,19:06
ahojte. prosím vás pokiaľ som neuplatnila doklad o nákupe v odpočte dph (neskoro dodaná faktúra), je možnétento istý doklad zaúčtova aspoň do nákladov pre účely dane z príjmu?

Uplatnenie práva na odpočet, nesúvisí s uplatnením nákladov (ak sú splnené podmienky na uznanie nákladov.).-samozrejme v sume bez dph.
Ak by ste si už nechceli nárokovať (dph), že sa dobrovoľne vzdávate (?!), napr. staršie bločky z Erp a nechcete dávať DDP, neuplatnená dph nie je daňovo uznaný náklad.
azla
29.03.08,19:10
Ak ste dostali doklad "neskoro", pripnúť obálku a odpočítať DPH v období, keď Vám doklad prišiel.
Do N Vám vstupuje bez DPH.
Betka, keď mi zabudnutú fa donesú o 3 mesiace neskôr osobne, akú obálku pripnem ?
Nestačí prezentovať neskoré doručenie dátumom zaevidovania v knihe došlých faktúr ?
betka
29.03.08,19:21
Betka, keď mi zabudnutú fa donesú o 3 mesiace neskôr osobne, akú obálku pripnem ?
Nestačí prezentovať neskoré doručenie dátumom zaevidovania v knihe došlých faktúr ?

Osobne si píšem na Fa, kt. mi donesú do ruky:
Došla dňa:xy, priniesol xyz. Pre istotu. (istím sa 2x)
mon
24.04.08,16:26
Pre niekoho asi triviálna otázka:
Zahraničná DPH účtovaná vo faktúre vstupuje pre nás do daňovo uznateľných nákladov (do ceny fakturovanej služby)? Ide o faktúru kde miestom dodania služby bola ČR a odviedla z uvedenej služby DPH.
Zoltán Kovács
24.04.08,16:59
Pre niekoho asi triviálna otázka:
Zahraničná DPH účtovaná vo faktúre vstupuje pre nás do daňovo uznateľných nákladov (do ceny fakturovanej služby)? Ide o faktúru kde miestom dodania služby bola ČR a odviedla z uvedenej služby DPH.

Áno je to náklad.