vanilka
29.03.08,20:30
ahojte, potrebujem radu, robim danove znamemu, od marca ma rok pekne zdokladovany, horsie je to za prve tri mesiace, do 12.2 dam prehlasenie ze nepoberal ziadne prijimy a od 12.2 do 28.2 pracoval v CR s tym ze nema ziadne potvrdenie o prijimoch ani vyplatne pasky, len pracovnu zmluvu a zapoctovy list, na zaklade toho som ako tak vypocitala aky prijem dosiahol, vyslo mi okolo 5000 CZK, ale co z odvodmi, dan zrejme neplatil ako mam postupovat?


jedna uctovnicka mi poradila, aby som tu pracu v CR nebrala do uvahy, len vypisala prehlasenie na cele tri mesiace, ze je to zbytocna strata casu, co vy nato?
Muška
29.03.08,19:39
K DP sa žiadne prehlásenia nedávajú.........Daňové priznanie je Tvoje prehlásenie
veronikasad
29.03.08,19:41
ahojte, potrebujem radu, robim danove znamemu, od marca ma rok pekne zdokladovany, horsie je to za prve tri mesiace, do 12.2 dam prehlasenie ze nepoberal ziadne prijimy a od 12.2 do 28.2 pracoval v CR s tym ze nema ziadne potvrdenie o prijimoch ani vyplatne pasky, len pracovnu zmluvu a zapoctovy list, na zaklade toho som ako tak vypocitala aky prijem dosiahol, vyslo mi okolo 5000 CZK, ale co z odvodmi, dan zrejme neplatil ako mam postupovat?


jedna uctovnicka mi poradila, aby som tu pracu v CR nebrala do uvahy, len vypisala prehlasenie na cele tri mesiace, ze je to zbytocna strata casu, co vy nato?
Ak sa chceš vyhnúť pokute za neskoré podanie DP, do 31.3. podaj DP z príjmov, ktoré máš dokladované. Ak ti predloží dotatočne príjem od českého zamestnávateľa, podáš dodatočné DP.

-------
Veronika
Muška
29.03.08,19:42
....a ešte dodám, že daňovník mohol ležať 364 dní pod palmou a nič nerobiť :D....a za jeden deň zarobí 1 mil.Sk....., tak ho proste prizná v DP a nikto sa ho nepýta koľko dní v roku na ten milion musel pracovať
vanilka
29.03.08,19:56
dakujem za pomoc, ja som si myslela, ze ked odovzdavam danove, musim mat zdokladovany cely rok, ci som pracovala, ci bola nezamestnana, atd. a dane doklady musia byt dolozene k tlacivu, tak mi to vzdy tlkli do hlavy...
teraz som mimo...
Muška
29.03.08,19:59
Vanilka,
veď na fotke v profile nevyzeráš, že si náš ročník :D
Tebe niekto iba musel rozprávať o tom, že nerobiť je trestný čin :D /to sú doby dávno minulé/

Toto dnes už neplatí
Niekedy mám pocit, že robiť je trestuhodný čin :D