medvedik21
29.03.08,21:44
Ahojte, neviete mi niekto poradiť ako zbavím moju miniatúrnu ružu a gerberu v kvetináči múčnatky? Už som aj strihala aj dala na svetlé a vzdušné miesto ale stále sa to vracia. Nechcem o ne prísť. Ďakujem :mee:
ucholator
30.03.08,04:25
Na okrasne rastlinky sa doporucuje THIOVIT JET v koncentracii 0.3-0.5%.Tento pripravok ma aj vedlajsie ucinky na roztocce,co je myslim celkom dobre,lebo na okrasnych rastlinkach sa vyskytuje dost casto.
medvedik21
30.03.08,07:49
Na okrasne rastlinky sa doporucuje THIOVIT JET v koncentracii 0.3-0.5%.Tento pripravok ma aj vedlajsie ucinky na roztocce,co je myslim celkom dobre,lebo na okrasnych rastlinkach sa vyskytuje dost casto.

Skúsim si to zohnať. Ďakujem:D
Fabiana
30.03.08,07:51
Ahojte, neviete mi niekto poradiť ako zbavím moju miniatúrnu ružu a gerberu v kvetináči múčnatky? Už som aj strihala aj dala na svetlé a vzdušné miesto ale stále sa to vracia. Nechcem o ne prísť. Ďakujem :mee:

Táto huba sa objavuje na konci leta alebo na začiatku jesene, keď sa pri výkyvoch teplôt tvorí na listoch kondenzovaná voda.

Vtvára biele, múčnaté povlaky na listoch a stonkách postihnutých rastlín. Ochorenie sa rýchlo šíri najmä na nesprávne hnojených rastlinách, pri vysokej vzdušnej vlhkosti, pri nedostatku svetla a v prehustených výsadbách.



Ako jej predchádzať?
- Zvoľ správne miesto a nesaď rastliny príliš natesno
- Infikované výhonky odrež a odstráň
- Preventívne postrekuj



Ak si už zbadala prvé príznaky
- Postriekaj preparátom Baycor 25 WP - hlavne spodnú stranu listov

primúčnatkové fungicídy:

Baycor 25 WP
Bayleton 5 WP alebo 25 WP
Rubigan 12 EC
Saprol
Sulikol K
Systhane 12 EC
Thiovit
Topas C 50 WP A ošetrenie v intervaloch 5-7 dní viackrát zopakovať.
medvedik21
19.04.08,10:24
Uz som skúšala aj tie postreky, chvíľu je dobre a potom sa to zas vracia. Gerbera je už v poriadku ale tá ružička chúďatko stále má pomúčené niektoré lístočky. Každý deň nájdem nový. Pomoooooc :mee::mee::mee: