adulique
29.03.08,22:59
ak pre zamestnanca urobim rocne zuctovanie dane.... poslem danovemu uradu rocne hlasenie.....do rocneho hlasenia dam aj zamestnanca, ktoremu som dala iba prehlad a nie rocne zuctovanie....ako danovy urad vie komu som dala rocne zuctovanie a komu prehlad?
Moja otazka znie...je mojou povinnostou ako zamestnavatela podat iba rocne hlasenie?Alebo pre tych zamestnancov, pre ktorych robim RZD mam este nieco ine ako im odovzdat tlacivko RZD?
leníča
29.03.08,22:16
Do hlásenia uvádzaš všetkých zamestnancov a príjmy v danom roku. To či niekomu dáš potvrdenie alebo RZD uvádzaš na vyhláseniach na zadnej strane tlačiva.
Muška
29.03.08,22:17
ak pre zamestnanca urobim rocne zuctovanie dane.... poslem danovemu uradu rocne hlasenie.....do rocneho hlasenia dam aj zamestnanca, ktoremu som dala iba prehlad a nie rocne zuctovanie....ako danovy urad vie komu som dala rocne zuctovanie a komu prehlad?
Moja otazka znie...je mojou povinnostou ako zamestnavatela podat iba rocne hlasenie?Alebo pre tych zamestnancov, pre ktorych robim RZD mam este nieco ine ako im odovzdat tlacivko RZD?
Ročné hlásenie je vlastne sumár Tvojich kvartálnych hlásení.

DU nevie z Tvojho hlásenia vyčítať komu si robila RZD.

A áno Tvoja povinnosť je iba podať ročné hlásenie, nič viac.
adulique
30.03.08,14:11
dakujem..konecne som sa dostala ku korenu mojho problemu. stale mi to bolo nejasne.