leníča
29.03.08,23:12
Ahojte, chcem sa spýtať, či musím podať hlásenie za rok 2007, keď boli na dva mesiace zamestnaní brigádnici - dohodári, mali podpísané vyhlásenie a nebola zrazená žiadna daň, boli tam nízke príjmy. Nebol podaný ani štvrťročný prehľad.
Muška
29.03.08,23:14
Ahojte, chcem sa spýtať, či musím podať hlásenie za rok 2007, keď boli na dva mesiace zamestnaní brigádnici - dohodári, mali podpísané vyhlásenie a nebola zrazená žiadna daň, boli tam nízke príjmy. Nebol podaný ani štvrťročný prehľad.
...aj štvrťročný prehľad aj Hlásenie si povinný zaslať.
Evanka
30.03.08,01:05
Súhlasím s Muškou, iba doplním
Citujem § 39 ZDP
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
leníča
30.03.08,08:32
na daňovom úrade mi povedali, pokiaľ nebude zrazená z dohody daň tak sa netreba hlásiť za platiteľa dane zo závislej činnosti. Na základe toho, že som nebola prihlásená som nepodala ani štvrťročný výkaz.
jipro
30.03.08,08:58
na daňovom úrade mi povedali, pokiaľ nebude zrazená z dohody daň tak sa netreba hlásiť za platiteľa dane zo závislej činnosti. Na základe toho, že som nebola prihlásená som nepodala ani štvrťročný výkaz.
Podľa info z DÚ u nás, musí každý zamestnávateľ, ktorý zamestnáva byť prihlásený na DÚ ako platiteľ dane a musí každý štvrťrok podať prehľad, aj keď nulový, tzn. čistý, je len vyplnená prvá strana. Ja som bola tiež v tom, že keď nezrazím žiadnu daň, tak nemusím, ale musím a robím, hrozia za to sankcie za nesplnenie si povinnosti. Urob aj Hlásenie za rok 2007. Z DoVP môže byť zrážková ale aj preddavková daň, záleží, či má podpísané vyhlásenie, alebo do akej výšky má príjem za mesiac.
Evanka
30.03.08,09:55
na daňovom úrade mi povedali, pokiaľ nebude zrazená z dohody daň tak sa netreba hlásiť za platiteľa dane zo závislej činnosti. Na základe toho, že som nebola prihlásená som nepodala ani štvrťročný výkaz.
Hmmm, ak to akceptuje DÚ, kam patríš, tak ok, len aby na to nezabudli, čo ti povedali. http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif Podľa mňa si mala povinnosť aj sa prihlásiť ako zamestnávateľ aj odovzdávať Prehľady. Prikazuje ti to §39 ods 11. Zákona o dani z príjmov. Citovala som v príspevku 3. Čítaj a sama zistíš, že je to tak!

Iba ak by boli Prehľady "nulové" aj keď nie si odhlásená ako zamestnávateľ, nie je potrebné ich podávať (kedysi bolo treba podávať aj tie - tu bola zmena).

Nulové prehľady nie sú tie keď neodvádzaš žiadnu daň.
Pod nulovými sa rozumeli prehľady za obdobie, v ktorom nevyplácaš žiadny príjem,a to je rozdiel.
jipro
30.03.08,10:47
Mám firmy, kde majú zamestnaných zamestnancov len niektoré mesiace a aj tak chcú na DÚ prehľady, aj keď som v tom štvrťroku nevyplatila žiadnu mzdu. Chcú to, tak im to tam nosím, nech si to založia,/majú toho asi málo/ja si zakladám potvrdenie o odovzdaní, nebudem sa predsa s nimi dohadovať pre pár papierov.
leníča
30.03.08,10:49
dobre, ďakujem