hamaka
30.03.08,13:46
Nechali sme si urobiť plastové okná na novostavbu. keˇže sa hodí každá koruna, aj my sme postupovali v mnohých prípadoch tak, že sme vyplácali na ruku.
Pri milých oknách sa nám stalo, že dotyčný pán poslal cenovú ponuku, prišiel, zameral a odišiel. Neskôr prišiel jeho otec a dohodli sme sa. Zaplatili sme mu polovicu dohodnutej ceny a okná prišli, teda na niekoľko krát, pretože keď nemali problémi s výrobou, tak dovozom, nehovoriac o montáži.Celá táto záležitosť trvala viac ako dva mesiace. Keď som pánovi dodávateľovi spomínala nedostatky, tak bol veľmi nemilý, dokonca ignoroval moje telefonáty. Sťažovať sa niekde bez papiera nemá význam a tak manžel dorobil čo bolo treba.Teraz keď je čas podávať daňové priznanie sa milý pán ozval a požaduje od nás aby sme mu podpísali dodací list a vyplatili plnú čiastku. My mu dlhujeme polovicu, čo sme ochotní aj uhradiť, ale pán odmieta priznať, že prvá polovica mu bola uhradená na ruku. Ako postupovať?
AndrejG
30.03.08,12:12
No ked ste chceli platit bez papiera, aby ste usetrili, tak ako si to chcete zaroven uplatnovat v nakladoch? To si protireci. Ked ste uz zacali "na ruku", tak ho rovnako musite aj vyplatit a papier pre danovakov logicky ziadny nebude.
hamaka
30.03.08,13:43
My nepotrebujeme papier pre daňovákov, to skôr on, ale ako sa s ním vysporiadať keď on tvrdí,že sme mu nič neplatili a teraz chce peniaze aj s papierom čo predtým nechcel? a hlavne celú sumu,hoci už polovicu dostal-no popiera to.
AndrejG
30.03.08,14:19
Zle som to precital, sorry.

Okna mate uz namontovane? V tom pripade je to jednoduche, povedzte mu, ze ked neprestane blbnut, nedate mu uz ani tu zvysnu polovicu. A ked sa dohodnete, urcite si nechajte vystavit prijmovy doklad na celu sumu.
hamaka
30.03.08,17:54
Ok, ale my nemáme doklad o tom, že peniaze dostal a teraz požaduje celú sumu, no v neposlednom rade sa nám vyhráža, že okná sú majetkom firmy, žer nám ich zoberie a že nás dá na súd. My máme okná, ale nie doklad o zálohe. Bolo viac prác,za ktoré sme platili na ruku, ale s týmto sme sa nestretli. Som v šoku.
AndrejG
30.03.08,18:23
Odkial ste? Aka je to firma?
remar.pu
31.03.08,05:45
vy máte "zlato"v rukách tak nech vám dá papier na celú sumu a vy mu doplatíte zvyšok.a ak chce nech teda na vás zavolá daňovákov
hamaka
31.03.08,15:12
Nechce, teda chce vystaviť papier, ale až keď mu uhradíme celú sumu, pretože tvrdí,že sme mu neplatili. Dokonca má túžbu podať na nás trestné oznámenie za krádež okien. No je to super.
AndrejG
31.03.08,16:26
No ved ako hovori remar, dajte mu na znamost, ze nanho poslete danovu kontrolu. Zda sa mi ze ste na neho priliz makky, toto si ku mne na stavbe nikto nedovolil.
chlap
31.03.08,18:25
Nechce, teda chce vystaviť papier, ale až keď mu uhradíme celú sumu, pretože tvrdí,že sme mu neplatili. Dokonca má túžbu podať na nás trestné oznámenie za krádež okien. No je to super.

Tak to by ma teda zaujímalo, ako chce ten dotyčný dokázať, že niekto má na dome namontované okná, ktoré mu ukradol. :eek:
hamaka
01.04.08,16:48
Ani na nás si nikto nič takéto nedovolil a to sme stavali bleskovou rychlosťou a až na spomínaného pána sme žiadne problémy nemali. Nám sa iba nežiada vláčiť po polícii alebo súdoch a presviedčať kompetentných o našej pravde a čeliť obvineniam, máme dosť inej a dôležitejšej roboty.
Sami sme si stavali a niekoľko prác sme si nechali robiť,všetkých sme platili na ruku a bolo to OK.Zatiaľ sme skoro so všetkým spokojní až na tieto nešťastné okná.
Ďakujem za rady.
Martasch
01.04.08,17:18
Dodací list sa podpisuje pri preberaní tovaru a prác, takže sa ťažko Vás môže niekto napádať, že ste ich ukradli. Vy môžete tiež argumentovať, že vám nič nedodal, veď nemá nič podpísané. Potom hádam bude prístupný k normálnemu ukončeniu celej záležitosti.
Composite
01.04.08,18:12
A on má papier o tom, že vám namontoval okná? resp. podpísali ste mu dodávku?
Proste máte okná za polovicu ;)
On ich montoval z dobrej vôle, alebo ich vôbec nemontoval on, alebo ich vôbec nedodal, má ich nejako označené?
Nahlásil krádež?
Resp. treba mu vysvetliť, ak nespraví čo má, tak ho natrete ;)
Proste mali ste ústnu dohodu o tom, že vám vystaví faktúru na zálohu, tak neučinil. Daňováci sa nebudú pýtať, chcel vás oblafnuť a ešte aj štát ;)
comodo
01.04.08,18:30
ked to tak citam , zacal by som mat dojem ze som mu zalohovo vypaltil celu sumu a pozadaval by som od neho ten doklad :-)
hamaka
02.04.08,12:26
No neviem či som cvok alebo to tak chodí, ale dnes som obdržala od dotyčného pána upomienku aj s dodacím listom aby som mu to podpísala a obratom poslala, lebo v opačnom prípade si bude sumu aj s DPH vymáhať súdnou cestou. Neviem či by som ja nemala na neho podať oznámenie za nezákonné obohacovanie sa na úkor spotrebiteľa a aj štátu. Vôbec ale neviem ako sa v takých veciach chodí a na právneho zástupcu nemám zbytočné peniažky.poradíte?díky.
luigi72
02.04.08,12:36
Podla mna ak chce peniaze (doplatok - ta zvysna polovica), mal by najprv uznat, ze ste zaplatili prvy polovicu.
Nema ziadny dodaci list, ze by vam nieco dodal, takze v podstate ani nemoze ziadat od vas peniaze. Na sude by nepochodil. Ako by dokazoval, ze su to jeho okna? Ako by dokazal, ze boli "ukradnute" od neho, ked nenahlasil kradez? Nepodpisujte nic, ked sa tak sprava, bez dokazov vam nic nemoze spravit. Je to moj nazor.
Keby mal od vas doklad, ze vam dodal okna a vy by ste nemali doklad o tom, ze ste tovar a montaz uhradili, bolo by horsie. Vtedy by bol v prave.

??? Nie je tu dajaky pravnik, kto by vedel seriozne poradit?
Martasch
02.04.08,13:18
No neviem či som cvok alebo to tak chodí, ale dnes som obdržala od dotyčného pána upomienku aj s dodacím listom aby som mu to podpísala a obratom poslala, lebo v opačnom prípade si bude sumu aj s DPH vymáhať súdnou cestou. Neviem či by som ja nemala na neho podať oznámenie za nezákonné obohacovanie sa na úkor spotrebiteľa a aj štátu. Vôbec ale neviem ako sa v takých veciach chodí a na právneho zástupcu nemám zbytočné peniažky.poradíte?díky.


Dodací list zatiaľ nepodpisuj, kým nie je podpísaný, na súde by nepochodil.
Najskôr si vyžiadaj doklad o zaplatení zálohy, potom môžeš podpísať DL a vysporaidať celú záležitosť.
hamaka
02.04.08,14:39
To odmieta, s veľkým presvedčením tvrdí, že sme mu neplatili.
AndrejG
02.04.08,15:48
To odmieta, s veľkým presvedčením tvrdí, že sme mu neplatili.

No tak mu nepodpiste prevzatie okien a tvarte sa pred nim, ze neviete o ziadnych oknach ktore vam predal, ze ich mate od niekoho ineho. Hned ho prejdu srandy, ked pochopi, ze idete na neho jeho zbranami.
AndrejG
02.04.08,15:49
Ale ostatnym dost pomozete, ked uvediete nazov firmy.
hamaka
02.04.08,17:04
JK-combi, už som to tu spomínala v minulom roku, keď nám začali okná iba robiť. No my sme si s nimi užili.K robote sa postavia aby ostalo miesto pre druhého a neposerú iba to čo sa nedá. Pardon za výraz.
daria29
02.04.08,17:23
ja sa ele cudujem ,ze ste dali zalohu bez potvrdenky!este ze mate okna ,a ked je on blbec, tak ako spominali ostatní,majte okna za polovicu!!
login23
04.04.08,07:53
Aj ja sa pridám k tým, čo ti radia, aby ste v žiadnom prípade nič nepodpisovali, kým vám tá firma nedá potvrdenku o zaplatení zálohy. (mimochodom, kľudne sa povyhrážajte daňovým úradom)
A máte od nich objednávku? Ak som dobre rozumela, tak ste dohodli, že celú sumu uhradíte bez dokladu?
Composite
04.04.08,13:43
Posiela tie zdrapy papiera doporučene? Ak nie nemáte čo riešiť.
Má podpisaný papier, že vám okná dodal namontoval,... ? Ak nie, tak tiež má smolu.
Má okná označené? Ak nie, smola.
Opýtajte sa ho, či sa vám pokúša vyhrážať? Ono by potom stačilo poznať trestné oznámenie na neho, že od vás požiada peniaze za to čo nevykonal. (ano vykonal, ale nemá potvrdenie). Vy máte listy, že on požaduje peniaze a on nemá nič, že niečo doručil a namonotoval. Proste ho ignorujte.
hamaka
04.04.08,14:28
Vďaka za rady. Nemáme objednávku, iba cenovú ponuku a ďalej nič. Ako zistím, že ich má označené? a ako sa preukážem odkiaľ mám okná?
viete, ja som ešte nikdy nebola v takejto situácii a som z toho kapánek vykolajená. Ale ďakujem.
AndrejG
04.04.08,16:14
Vďaka za rady. Nemáme objednávku, iba cenovú ponuku a ďalej nič. Ako zistím, že ich má označené? a ako sa preukážem odkiaľ mám okná?
viete, ja som ešte nikdy nebola v takejto situácii a som z toho kapánek vykolajená. Ale ďakujem.

Ty sa nemusis preukazovat, mas okna, mohla si ich kupit kdekolvek. Mas ich namontovane a to staci. On by musel dokazovat, ale vy sa mozete tvarit ze ho nepoznate. Podla mna by uplne stacilo mu toto vysvetlit, aby videl, ze sa nevzdate a vzda to on.
Composite
04.04.08,16:35
Vďaka za rady. Nemáme objednávku, iba cenovú ponuku a ďalej nič. Ako zistím, že ich má označené? a ako sa preukážem odkiaľ mám okná?
viete, ja som ešte nikdy nebola v takejto situácii a som z toho kapánek vykolajená. Ale ďakujem.

Ak je to šuflikant, tak ich asi nemá označené, ale kvalitné firmy dávajú svoje meno, adresu a sériové číslo objednávky medzi sklá(napr. zas Slovaktuál nie), čiže ak by ich chcel niekto odstrániť zničí okná a sú mu na nič.

A vy nemusíte preukazovať nič, doviezli ste z poľska, ale pokiaľ sa nepýtajú netreba nič hovoriť.

Nereagovať, že máte ponuku nič neznamená, ja mám doma plný šuflík ponúk :D.
hamaka
07.04.08,09:49
Srdečne vás všetkych zdravím. Dnes mi telefonoval jedn pán, ktorý vymáha pohľadávky. Vo štvrtok sa máme stretnúť aj s majiteľom firmy a mám hroné jedy z toho ako sa dohodneme, pretože on stále tvrdí, že sme mu neplatili.
chlap
08.04.08,14:10
Srdečne vás všetkych zdravím. Dnes mi telefonoval jedn pán, ktorý vymáha pohľadávky. Vo štvrtok sa máme stretnúť aj s majiteľom firmy a mám hroné jedy z toho ako sa dohodneme, pretože on stále tvrdí, že sme mu neplatili.

A prečo by ste sa mali stretnúť ? Ja by som bol ochotní sa stretnúť za predpokladu, že by som mal v rukách papier o tom, že som zaplatil nejakú zálohu.

Pán, čo vymáha pohľadávky má robotu vtedy, ak existuje pohľadávka - pohľadávka existuje vtedy, ak niekto niečo dodal - a niekto niečo dodal vtedy, ak má nejaký doklad o tom, že niečo dodal.
Composite
08.04.08,14:23
On to asi vybavuje ručne stručne ;)
Netreba to riešiť, nič na vás nemá ;)
Hovoriť si môže čo chce.
220870
08.04.08,17:39
Už len právnik ti poradí zadara!!!
220870
08.04.08,17:46
Pokial ja viem tak vy nie ste povinný uschovávať doklad o tom že ste niečo kúpili.
Ale na druhú stranu OKNÁ SA BEZ DOKLADU NEKUPUJÚ!!! som si na 100% istý ,že sa jedná o nekvalitný výrobok nespĺňajúci ani základné parametre kvalitného okna.
luigi72
09.04.08,10:57
Srdečne vás všetkych zdravím. Dnes mi telefonoval jedn pán, ktorý vymáha pohľadávky. Vo štvrtok sa máme stretnúť aj s majiteľom firmy a mám hroné jedy z toho ako sa dohodneme, pretože on stále tvrdí, že sme mu neplatili.


Nemusite sa vobec stretnut s nikym. Ma doklad o tom, ze vam nieco dodal a vy ste za to nezaplatili? Ked dodavatel nieco doda, je tam datum dodania a podpis prijemcu. Pred dodanim okien je aj predbezna kalkulacia (my sme mali), potom normalna faktura. Ak ma taky doklad, tak nech ukaze. Ale on NEMA. Tak co chce riesit? :confused: Jednoducho by som to ignoroval. Ak by napriek tomu nieco skusal, normalne by som ho udal za obtazovanie.
AndrejG
10.04.08,18:21
No ako to dopadlo?
hamaka
10.04.08,18:54
Ešte neviem, ale na stretnutí bol človek, asi mediátor a my sme navrhli, že uhradíme ešte nejakú časť. najprv nesúhlasili, ale napokon s tým súhlasili. To ale až po našom nekompromisnom odchode. Pán, ktorý zastupoval firmu od okien nám zavolal a potvrdil náš návrh, pretože manžel bol so svojimi argumentami po stránke technickej ísť až pred súd. Dúfam, že už nikomu táto firma nenarobí toľko neplechy ako nám. Verím tomu, že keď bude mať manžel čas, tak to všetko aj zdokumentuje fotografiami.
Ďakujem za podporu a prajem všetkým staviteľom stavanie bez stresov a nervákov s remeselníkmi.
AndrejG
10.04.08,19:36
Hlavne aby ste potom mali doklad o zaplateni okien komplet. A som rad, ze to dobre dopadlo. :)