erika_H
30.03.08,16:03
Prosím,na ktorý účet zaúčtovať,
keď mám nezrovnalosť na účte 321-dodávatelia
Viem že to budem účtovať ako pripočitateľnú položku-môže byť 321/688?
a do daňového priznania-do ktorého riadku by ste to napísali?
poradí mi prosím niekto kto už má s týmto skúsenosti?Ďakujem krasne
azla
30.03.08,14:44
Prosím,na ktorý účet zaúčtovať,
keď mám nezrovnalosť na účte 321-dodávatelia
Viem že to budem účtovať ako pripočitateľnú položku-môže byť 321/688?
a do daňového priznania-do ktorého riadku by ste to napísali?
poradí mi prosím niekto kto už má s týmto skúsenosti?Ďakujem krasne

Ak sa účtovná jednotka rozhodla na základe inventarizácie odpísať neexistujúce záväzky , alebo premlčané záväzky - tieto odpíše do výnosov
321/648 a je to výnos, ktorý sa zdaňuje (nijako sa už v DP neupravuje).
Zuzka 335
23.04.08,07:45
Prosím, môžete mi poradiť s takýmto problémom? Prevzala som účtovníctvo v tomto roku a po spracovaní 1Q som vytlačila neuhradené záväzky. Majiteľ tvrdí, že niektoré boli uhradené a priniesol mi dokonca príjmové doklady (!) za minulý rok. Teraz neviem čo s tým. Faktúry boli v roku 2007 zaúčtované do nákladov, a úhrady budú v pokladni roku 2008? -ako to zlikvidovať??? Prosím prosím o radu.
Tweety
23.04.08,07:57
Prosím, môžete mi poradiť s takýmto problémom? Prevzala som účtovníctvo v tomto roku a po spracovaní 1Q som vytlačila neuhradené záväzky. Majiteľ tvrdí, že niektoré boli uhradené a priniesol mi dokonca príjmové doklady (!) za minulý rok. Teraz neviem čo s tým. Faktúry boli v roku 2007 zaúčtované do nákladov, a úhrady budú v pokladni roku 2008? -ako to zlikvidovať??? Prosím prosím o radu.
Jedna otázka, ako bola robená inventarizácia pokladne, ktorá je povinná aspoň 4 x ročne? K tým dokladom, ak záv. boli hradené cez pokladňu, je potrebné úhrady doúčtovať - 321/211.
Zuzka 335
23.04.08,08:33
Teraz vidím, že som zle položila otázku - neúplne. Tie výdavkové doklady neboli v roku 2007 zaúčtované - zabudli ich pravdepodobne dať účtovníčke, treba ich zaúčtovať v roku 2008, inak by tieto záväzky zostali neuhradené. Jedná sa o sumu cca 100 tis. Sk.
Dav
23.04.08,08:38
Zaúčtovať 321/211 v roku 2008. Prípadne by som sa skontaktovala s firmami, ktorých sa platby týkajú,či neevidujú pohľadávky voči firme. Inventúra pohľadávok a záväzkov k 31.12.2007 bola urobená?
Zuzka 335
23.04.08,08:49
Bola urobená, ale asi len od stola, predpokladám. Prosím, ako tento príjem ovplyvní rok 2008 čo sa týka daňového hľadisla, žiadno? (podľa mňa neovplyvní, ale rada by som sa uistila)
Tweety
23.04.08,08:54
Bola urobená, ale asi len od stola, predpokladám. Prosím, ako tento príjem ovplyvní rok 2008 čo sa týka daňového hľadisla, žiadno? (podľa mňa neovplyvní, ale rada by som sa uistila)
Neovplyvní výsledok hospodárenia, pretože účty 211, a 321 sú súvahové.
Dav
23.04.08,09:00
Bola urobená, ale asi len od stola, predpokladám. Prosím, ako tento príjem ovplyvní rok 2008 čo sa týka daňového hľadisla, žiadno? (podľa mňa neovplyvní, ale rada by som sa uistila)
A prípady, ktoré sa týkajú výdavkových dokladov, sú medzi záväzkami? Z čoho potom vychádzali pri inventarizovaní záväzkov? Skontaktuj sa s tými firmami, aby si si overila, že máte uhradené záväzky. Pokiaľ sa vyskytla situácia s neodovzdanými dokladmi, radím ti overovanie aj u druhej strany.
Zuzka 335
23.04.08,09:15
Tweety, Dav, ďakujem za pomoc, určite sa skontaktujem s tými firmami.

Zuzana
Mona Lisa
13.06.08,16:09
Prosím,na ktorý účet zaúčtovať,
keď mám nezrovnalosť na účte 321-dodávatelia
Viem že to budem účtovať ako pripočitateľnú položku-môže byť 321/688?
a do daňového priznania-do ktorého riadku by ste to napísali?
poradí mi prosím niekto kto už má s týmto skúsenosti?Ďakujem krasne
Ahoj,
ja mám obdobný problém , ale ako som pochopila tak opačný.
Ja som tiež po daň.poradkyni prevzala účtovníctvo a omylom zrejme zadala úhradu faktúry, ktorá vôbec nebola uhradená a tak vypadla z účtovníctva aj z dan.priznania za rok 2007. Teraz sme to vyplatili v roku 2008 ten záväzok, ale ja ho nemam s čím párovať.
Ako to mám dať na pravú mieru?
Prosím o pomoc.
zlatica76
13.06.08,18:19
Ahoj,
ja mám obdobný problém , ale ako som pochopila tak opačný.
Ja som tiež po daň.poradkyni prevzala účtovníctvo a omylom zrejme zadala úhradu faktúry, ktorá vôbec nebola uhradená a tak vypadla z účtovníctva aj z dan.priznania za rok 2007. Teraz sme to vyplatili v roku 2008 ten záväzok, ale ja ho nemam s čím párovať.
Ako to mám dať na pravú mieru?
Prosím o pomoc.

na túto otázku si založila samostatnú tému - tam som ti odpovedala!!
Vranová
13.06.08,20:50
Možno, že len spravila odpis záväzku!
Treba pozrieť rok 2007 či tak nespravila.Zaúčtuj 568/321 a máš to v záväzkoch. Už som mala aj ja taký prípad, že konateľ dal písomný príkaz na odpis záväzku a potom nakoniec dal príkaz na úhradu.
Ešte ma potom napadá ďalší prípad, či nedal len príkaz na úhradu a zabudol dať doklad na zaúčtovanie! Aj to sa stáva a pri službách by to neztil nikto, len pri párovani úhrad sa nato príde počas roka , ale na konci roka mala byť inventarizácia a mohla nato prísť aj tam!
maroskoq
14.06.08,06:47
ak to bolo platene z pokladne tak to vyhodte z tamadial a ak z uctu tak to dajte na pripocitalne polozky napr. 513 a zadajte ze dan - mimo
liba2
15.06.08,10:24
ak to bolo platene z pokladne tak to vyhodte z tamadial a ak z uctu tak to dajte na pripocitalne polozky napr. 513 a zadajte ze dan - mimoz pokladne r. 2007 sa to už "vyhodiť" nedá.
Mikolajova
28.11.08,06:59
Ahojte, prosím Vás ak mám neuhradené dobropis od dodávateľa po dátume splatnosti viac ako 36 mesiacov a neuhradené dodávateľské faktúry po splatnosti viac ako 36 mesiacov môžem ich spoločne zúčtovať? Napr. dobropis -40000,- , neuhradené fa 35 000,-?