holubička1
30.03.08,16:29
Prosím Vás mám antivír ESET a od včera sa mi tam zobrazujú takéto hlášky viď v prílohe, poradí mi prosím niekto čo s tým mám robiť? A ešte hlási "Správca systému vypol správcu úloh"!
misoft
30.03.08,15:58
K prvému screenu: Je to varovanie pred chybami v registroch a súboroch a výzva na scanovanie PC (Next).
Druhý screen: Je tam asi trojan. Na odstránenie hrozby kliknúť na odkaz To remove....
kalkulka
30.03.08,16:07
Máš NOD 32 od Esetu? Ak máš hlášku o víruse, nevidím dobre, čo tam máš, ale malo by to byť vypísané červeným, tak to pošli do esetu a ulož do karantény. Ak sa dá zmazať, tak najprv radšej zmaž. Ale rob to iba ak ti hlási hlášku, že našiel vírus. Tie tabuľky nevyzerajú na filtráciu vírusu v NODe. Zväčšila som si to, vyzerá, že máš vírus. Treba ho odstrániť.
Braňo
30.03.08,16:08
Tá druhá hláška nie je hláška Esetu, ale PC-Antispyware. V každom prípade zmaž.
Na aké ruské servery ukladáš tie obrázky?
Chobot
31.03.08,08:01
Prosím Vás mám antivír ESET a od včera sa mi tam zobrazujú takéto hlášky viď v prílohe, poradí mi prosím niekto čo s tým mám robiť? A ešte hlási "Správca systému vypol správcu úloh"!





Môžu to byť hlášky, ktoré majú navodiť dojem nejakej chybovej hlášky a prinútiť užívateľa, aby klikol na uvedený odkaz alebo aby si stiahol nejaký "údajný" bezpečnostný softvér. Keby to bola nejaká chybová hláška, tak by sa ti zobrazila na desktope a nie v internetovom okne.

Nakoľko to boli klasické internetové odkazy, ktoré vystavujú neznalých členov porady riziku, že kliknú na tie odkazy, tak tvoje prílohy som vymazal. Nabudúce buď opatrnejší pri pridávaní príloh a uvádzaní internetových odkazov. Pridávaj len obrázkové prílohy. Obrázky vo formáte jpg môžeš pridať ako prílohu, neuvádzaj odkazy, kde si uložil obrázky.
holubička1
01.04.08,09:58
Tá druhá hláška nie je hláška Esetu, ale PC-Antispyware. V každom prípade zmaž.
Na aké ruské servery ukladáš tie obrázky?
Ďakujem všetkým za rady, práceže ESET nenájde žiadny vírus a tie okná tam stále vyskakujú, sory tie ruské strán to moja dcéra šla cez to lebo ako obrázky nešlo prilepiť, stále to ukazovalo , že je to veľké a keď sme to zmenšovali nebolo to vôbec čitateľné. No neviem čo mám s tým robiť stále je to to isté a Nod hlási že tam nič nie je?!
Orim
01.04.08,10:13
Skús AVG ten mi našiel tiež nejaké vírusy po tom čo som to skontroloval pomocou NOD-a.
Použil som tú 30 dňovú verziu z netu.
Chobot
01.04.08,10:14
Ďakujem všetkým za rady, práceže ESET nenájde žiadny vírus a tie okná tam stále vyskakujú, sory tie ruské strán to moja dcéra šla cez to lebo ako obrázky nešlo prilepiť, stále to ukazovalo , že je to veľké a keď sme to zmenšovali nebolo to vôbec čitateľné. No neviem čo mám s tým robiť stále je to to isté a Nod hlási že tam nič nie je?!

Synovi tiež začalo pred časom hádzať takéto bezpečnostné hlášky. Jednu sme odstránili a už sa objavila nová. Tiež som hľadal ten súbor, ktorý to spúšťa v msconfigu, registroch a nepomohlo žiadne odstránenie. To sa niekde zažerie a drží sa to tam.:mad:

Bezpečne pomohla reinštalácia Windowsu. Takže najistejšie je zazálohovať dokumenty a preinštalovať Win.