lholla
30.03.08,20:15
Dobrý deň, potrebovala by som narýchlo radu ohľadom hlásenie o vyúčtovaní dane. Nakoľko dnes som sa dozvedela informácie,ktoré ma zmiatli a neviem si dať rady. Podnikateľ fyzická osoba mal na základe dohody o vyk. prace 2 dohodárov za rok 2007. Jeden zarobil príklad 1000 sk v hrubom, mal podpísané vyhlásenie, takže daň som mu nezrážala. Druhý bol dôchodca a z 1000 sk som mu za celý rok zrazila 190 korún. Na základe týchto faktov som podávala kvartálne prehľady, kde som zrážanú daň uviedla. Je to správne? Dostala sa mi do uší informácia, že pre dohodárov Q prehľady neplatia a nie je treba ich vypisovať. Nakoľko som ale tieto prehľady robila, chcem spraviť teda aj hlásenie . Moja druhá otázka znie, ktoré riadky v hlásení treba vyplniť. Len riadky 12,13,14,15? Kde sa uvedie zrazená a odvedená daň. ďakujem veľmi pekne.L
endrju
30.03.08,18:25
Dobrý deň, potrebovala by som narýchlo radu ohľadom hlásenie o vyúčtovaní dane. ...
No, keď narýchlo, tak teda narýchlo:
http://www.porada.sk/t78713-hlasenie-dohodari.html
Preštuduj si narýchlo aspoň jednu z desiatok tém, v ktorých sa rieši problém navlas podobný Tvojmu.
ročn* hlásen* dohod*
lholla
30.03.08,18:29
ďakujem moc, na prvú otázku som teda odpoveď našla, len sa akosi neviem zorientovať a nájsť odpoveď na druhú otázku. L
Enyma
30.03.08,18:38
Hlásenie musí podať každý zamestnávateľ, čo mal aj jedného zamestnanca.

Na daňovom úrade mi povedali, že pri vypisovaní hlásenia - neuvádzam
zrážkovú daň v časti V. zamestnancov, nakoľko nebola dopracovaná na to
kolonka, ale do časti III. sa vypíše.


enyma
lholla
30.03.08,18:42
Ďakujem, vypíšem to do časti III. a keby bolo náhodou niečo chybne, tak si ma dúfam predvolajú .L