Kejt
30.03.08,22:13
Chcela by som sa opýtať pár vecí k uzávierke....poukázaný daňový bonus na účet sa eviduje-príjem podliehajúci dani?....vrátená daň zo mzdy DU sa eviduje ako príjem podliehajúci dani?...pri ročnej uzávierke sa robí aj prepočet spotreby PHM??????-mám na mysli ako v podvojnom účtovníctve....mesačne bolo účtované splátka leasingu cez banku a celá suma bola evidovaná do výdavkov ovplynujucu dan podľa mna to nie je správne....teraz musím narátať ročné nájomne a opraviť to?ešte jedna malička vec...nájomne ktoré sa eviduje v peňažnom denníku za leasing asi nie je zhodne s odpisom ktorý sa eviduje v prehľade majtetku a závazkov????Dakujem za skore vyjadrenie....:eek:
Braňo
30.03.08,20:19
1 )Vrátený bonus nie je príjem podliehajúci dani,
2) daňovo uznateľná je iba spotreba podľa TP*počet km, takže robíš
3)lízing obsahuje viacero položiek, splátka, finančná činnosť , takže nie je možné jednoducho odpovedať
4) nájomné a odpis z hmotného majetku sú dve rozdielne veci -
najskôr si naštuduj problematiku lízingu a daňových odpisov
:)
Kejt
30.03.08,20:36
Tá splátka mesačného leasingu z banka ju celková suma 6217,10...V tejto splátke je zahrnuté aj poistenie aj DPH aj úrok a celková suma 6217,10 bola mesačne evidovaná v penažnom denníku od výdavkov ovplavnujucich dan....asi by som mala vypočítať ročne nájomne a to potom porovnať s tými výdavkami čo boli robene mesačne a dorovanť rozdiel.....mala som na mysli,že to čo uvediem do peňažneho denníka ako odpočet nájomneho nie je zhodne s ročnými odpismi auta.....