Olgica
22.06.04,07:16
Sme slov.firma, ktorá bude vykonávať stavebné práce v ČR.Obaja sme reg.platci DPH, my v SR a odberateľ v ČR.
Chceli by sme českého odberateľa požiadať o zálohu.
Musíme sa reg.na DPH v ČR?
Vyšlá faktúra - platenie DPH v ČR? Materiál budeme kupovať v SR a zabudovávať v ČR - DPH uplatniť z dod.faktúr v SR?
Pre stavebné stroje budeme kupovať PHM v ČR - môžeme si uplatniť DPH v ČR?
Ďakujem za pomoc.
sway
22.06.04,06:14
som nazoru, ze si musis prejst zakon o DPH CR je na stranke www.mfcr.cz. Ja mam podobny problem, a bolo mi z roznych institucii povedane, ze sa musim riadit zakonom toho ktoreho cl. statu, ak mi z ich zakona vyplynie povinnost registracie a platenia dane /obraty a tak/tak tak musim spravit, a odvadzat a tym padom si aj uplatnovat /tie bloky za poh. hmoty/ v tom ktorom state. mas stastie ze je to CR, ja mam Maltu a neviem anglicky. prajem vela zdaru.
Na celu tuto tranzakciu existuju aj zastupcovia ktori vedia firmu zastupovat a vsetko vybavia oni - ak mas zaujem mam niekde aj adresu, ale je to velmi drahe.
anina
22.06.04,08:45
Mas dve moznosti:
1. Nemusis sa registrovat v CR,danovu povinnost prebera partner v CR.Vystavis fa bez DPH, on ju zdani DPH-CR.V tom pripade ale nemozes uplatnovat DPH na PHM...
2. Zaregistrujes sa ako platca v CR, potom sa budes spravat ako cesky platca.
sway
22.06.04,08:58
suhlasim anina, aj tak sa da, ale som v rozpakoch co s DPH na vstupe tu u nas na materialy a p..., tie si moze uplatnovat??
Olgica
22.06.04,09:30
Moc ďakujem Sway-ovi a Anine. Mne to tiež takto vychádzalo keď som si prečítala český zákon o DPH .
Heni
22.06.04,15:50
mna by este zaujimalo toto: vy ako dodavatelia montaz. alebo inych prac do CR vystavujete fakturu v akej mene? v Sk, v Kc alebo v Eurach?
Palino
23.06.04,05:01
To je vecou zmluvy alebo dohody.