sans souci
31.03.08,03:06
Moj otec ma uctovnicku, je to priatelka jeho sefa. Prave pred chvilou poslala vyplnene DP a prilohy k tomu. Je to desne a nepouzitelne, ani 2 riadky sa v sucte nerovnaju, vyplnila riadky, co bezni smrtelnici za zivot celej sro nepouziju ... obrovske mnozstvo chyb. Nulovy sklad na konci roka, i ked je preplneny, voci statu sedemmiestne sumy pohladavok i zavazkov, co neprichadza do uvahy, ziadne zavazky voci zamestnancom ... trojtisicova budova, ... skoda, ze to tu neviem prilepit :D :D :D
Otec po mne chce, aby som to opravila, ale mne sa to zda nemozne bez podkladov ale ani s nimi, je tam velke mnozstvo faktur i inych dokladov.

Otec je i tak z tej firmy zufaly a zvazuje odchod inam alebo do dochodku. Odist ale s pobabranou pracou sa ani mne nevidi fer. Okrem toho, ze mu navrhnem, nech sa pod to nepodpise, ale nech to podpise jeho sef, co este mozeme urobit?

Uprosit DU, ze im to donesieme o par dni? Niekto mi spominal, ze im opeciatkovali prazdny zadny papier a po par dnoch to vyplnene doniesli.

Kedze bude maly preplatok, ani doplatenie dane nehrozi.

Neviete mi prosim poradit, ci sa da este nieco zachranit?

Dakujem a zelam, nech sa nikdy to takej situacie nedostanete.
cloe
31.03.08,01:25
Neviem, ako môžete s určitosťou vedieť, že doplatenie dane nehrozí, keď je účto v takom stave. Veď už len keď naúčtujeme sklad, tak sa nám v PU okamžite zmení HV.
Ak máte niekoho známeho na DU, možno by ste to mohli podať neskôr, s tým nemám skúsenosť. Inak asi treba podať ako to je, nech sa podpíše šéf a "účtovníčka" a potom prerobiť a poslať dodatočné DP. Čo iné?