uctoeva
31.03.08,06:42
Poradí mi niekto narýchlo?
Plátca DPH zakúpené auto na leasing bez možnosti odpočtu DPH.Jeho OC bude s DPH alebo BDPH ?
Ďakujem
plavčík
31.03.08,04:49
Pri osobnom aute nemáš nárok na odpočet DPH-neuplatnenú DPH treba účtovať na účet 548

Pri áutách kategórie N1 máš nárok na odpočet DPH. Tu je cena obstarania bez DPH.



......opravil som sa .....
azla
31.03.08,06:41
Pri osobnom aute nemáš nárok na odpočet DPH-preto je DPH zahrnutá do obstarávacej ceny a v tejto hodnote ho zaradíš do majetku.
Pri áutách kategórie N1 máš nárok na odpočet DPH. Tu je cena obstarania bez DPH.
Pri leasingu to neplatí ! §25, odst.6
azla
31.03.08,06:44
Poradí mi niekto narýchlo?
Plátca DPH zakúpené auto na leasing bez možnosti odpočtu DPH.Jeho OC bude s DPH alebo BDPH ?
Ďakujem

Vstupnou cenou pre účely odpisovania bude cena bez Dph.
Neuplatnenú Dph budete účtovať na účet 548

§ 25
(5) Súčasťou vstupnej ceny je aj

a) daň z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
b) daň z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, a nemôže ju odpočítať,
c) časť neodpočítanej dane z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ak uplatňuje nárok na jej odpočítanie koeficientom podľa osobitného predpisu, 6) za podmienky, že neuplatňuje v zdaňovacom období postup podľa § 19 ods. 3 písm. k) druhého bodu.

(6) Pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny u nájomcu nie je daň z pridanej hodnoty.