Darana
31.03.08,07:47
Dobrý deň,

prosím Vás o radu. Daňové priznanie som už síce podala...:D ale teraz mi to vŕta v hlave, či som to urobila správne... Človek pracoval celý rok v Španielsku...doniesol odtiaľ potvrdenie...všetky sumy som prerátala priemerným kurzom NBS a dala ich na účel zápočtu a daňovú povinnosť na Slovensku nulovú...dúfam, že je to OK?????
veronikasad
31.03.08,07:19
Dobrý deň,

prosím Vás o radu. Daňové priznanie som už síce podala...:D ale teraz mi to vŕta v hlave, či som to urobila správne... Človek pracoval celý rok v Španielsku...doniesol odtiaľ potvrdenie...všetky sumy som prerátala priemerným kurzom NBS a dala ich na účel zápočtu a daňovú povinnosť na Slovensku nulovú...dúfam, že je to OK?????
So Španielskom má SR uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia - metóda vyňatia príjmov.
Ak si použila metódu zápočtu, nie je to OK, zrejme ťa DU vyzve na opravu.

-------
Veronika
Darana
03.04.08,07:57
vďaka
AnetM
31.03.09,16:02
Dara poprosím ťa, akú sadzbu dane majú v Španielsku. Robím ešte jednému daňové priznanie, celý rok bol zamest. v Španielsku, dal mi všetky výplatné pásky a tam som našla - neviem čo OK, sadzba do 30.6.08 12%, od 1.7.08 9,56%. Tem ito divné, ale neviem sa s toho vysomáriť.
Nemám súhrné potvrdenie od príjem tak som to chcela spraviť na zaklade vyp. pások.
Katija
31.03.09,16:20
Dara poprosím ťa, akú sadzbu dane majú v Španielsku. Robím ešte jednému daňové priznanie, celý rok bol zamest. v Španielsku, dal mi všetky výplatné pásky a tam som našla - neviem čo OK, sadzba do 30.6.08 12%, od 1.7.08 9,56%. Tem ito divné, ale neviem sa s toho vysomáriť.
Nemám súhrné potvrdenie od príjem tak som to chcela spraviť na zaklade vyp. pások.
Ak je to závislá činnosť, tak pôjde o vyňaté príjmy a daň zaplatená v Španielsku nie je dôležitá. Okrem výšky príjmov treba vedieť aké zdravotné a sociálne odvody tam zaplatil. To vieš?
__________________
Katija:):cool:
AnetM
02.04.09,20:04
Mám všetky výplatné pásky, viem s nich vyčísliť odvody aj dane!
lefa
20.03.12,07:21
Dobry den,prosim poradit.
Praca vykonavana v SR a v Spanielsku sprostredkovana cez modelingovu agenturu.
Dan odvedena nebola, v SR iba zdravotne odvody. Celkove prijmy v roku 2011 za modeling nepresiahli 3559,3 €. Z prijmu, ktory bol uvedeny na zmluve si agentura stiahla poplatok za sprostredkovanie prace 20 %.
1. Aky typ DP mam podat?
2. Aku sumu uviest ako prijem.
2.Ake doklady dolozit na DU?

Dakujem za pomoc.
lefa
20.03.12,10:23
Dobry den,prosim poradit.
Praca vykonavana v SR a v Spanielsku sprostredkovana cez modelingovu agenturu.
Dan odvedena nebola, v SR iba zdravotne odvody. Celkove prijmy v roku 2011 za modeling nepresiahli 3559,3 €. Z prijmu, ktory bol uvedeny na zmluve si agentura stiahla poplatok za sprostredkovanie prace 20 %.
1. Aky typ DP mam podat?
2. Aku sumu uviest ako prijem.
2.Ake doklady dolozit na DU?

Dakujem za pomoc.

Nikto nevie poradit?