Renulienka
31.03.08,07:42
Dobrý deň,

sme firma, ktorá zamestnáva 20 zamestnancov. Na pracovnoprávne účely potrebujeme mať zvoleného zamestnaneckého dôverníka. Mohol by nám niekto poradiť, ako v praxi vyzerá jeho voľba? Aké písomné podklady máme vypracovať, aby voľba bola platná?

A ešte jedna otázka: ako je to s vymenovaním zástupcu zamestnancov pre bezpečnosť? Návrh na jeho vymenovanie podáva zamestnanecký dôverník a na základe jeho návrhu zamestnávateľ vymenuje zástupcu zamestnancov pre bezpečnosť?

Vedel by nám niekto poskytnúť vzor písomnej dohody zamestnávateľa so zástupcom zamestnancov na účely §142 ods. 4 - prekážky zamestnávateľa (zamestnancom nemohla byť pridelená práca kvôli dočasnému nedostatku materiálu), v súvislosti s vyplatením 60 % priemerného zárobku zamestnancov?

Ďakujeme
milagros208
17.07.08,07:32
Ja by som sa chcela spýtať, či musí vo firme pôsobiť "prostredník" medzi zamestnancami a zamestnávateľmi. V Zákonníku práce som sa dočítala, že zamestnanecká rada môže pôsobiť v organizáii, ktorá má najmenej 50 zamestnancov, vo firme s viac ako 5 a menej ako 50 zamestnancov môže pôsobiť vo firme zamestnanecký dôverník. T.z., že môže, ale nemusí? Sme firma, ktorá má 40 zamestnancov. Ďakujem.