barbadoss
29.03.05,15:35
Mám k dispo jedno zaujímavé stanovisko Českej správy sociálneho zabezpečenia (ktorá v ČR spravuje i zdravotné poistenie) vo veci aplikácie
1408/71. Volala som do VšZP na Ferienčíkovu, ale tí sú z toho celí preč a
nevedia ako reagovať. Preto vás prosím o váš názor :

Ak máte konateľa slovenskej s.r.o. ktorý je zároveň SZČO v ČR (je tam spoločník v.o.s.) znamená to že takáto osoba je považovaná za :
SZČO v SR - aj aj SZČO v ČR -----takáto osoba potom podlieha právnym predpisom štátu kde má svoje bydlisko (ak ho nemá ani v ČR a ani v SR tak podlieha právnym predpisom toho štátu kde vykonáva svoju hlavnú činnosť).
V mojom prípade konateľ podlieha právnym predpisom ČR, tzn. že poistné na zdravotné poistenie z činnosti konateľa s.r.o. v SR bude platiť v ČR a to podľa sadzieb a spôsobom stanoveným v českej legislatíve.

Problém spočíva v tom, že Česká správa poistenia tvrdí, že nakoľko je konateľ v ČR považovaný za zamestnanca zdravotné poistenie z jeho odmeny konateľa v SR nemá platiť on ale slovenská s.r.o. !!!!?????
Čiže spôsob platby ako za zamestnanca.....

ČO SI O TOMTO PROSÍM MYSLÍTE ????
P.MIHÁL...???
barbadoss
29.03.05,15:24
?????
?????
barbadoss
29.03.05,15:29
Ešte mám ďalšiu pikošku, uvedený konateľ bol (chudák) konateľom s.r.o. aj od septembra 2004. Tzn., že v roku 2004 bol pre účely zdravotného poistenia považovaný za zamestnanca. Zároveň bol v SR aj spoločníkom v.o.s. a takisto spoločníkom v.o.s. v ČR. Tzn.

v ČR bol považovaný za SZČO
v SR aj za zamestnanca (konateľ) aj za SZČO (spoločník v.o.s.)

A teraz mi nie je jasné akú uplatniteľnú legislatívu použijem (mne to vychádza že tu platí výnimka, tzn. platí v oboch štátoch) a ako bude teda odvádzať poistné zo svojich príjmov v SR.??????????