Mato1965
31.03.08,09:38
Dobrý deň,

nie je mi jasné, či sa preddavková daň alebo zrážková daň u dôchodcu, ktorý pracuje na 4hodiny na dohodu, vypočíta z hrubého príjmu alebo z hrubého príjmu zmenšeného (očisteného) o platby do sociálnej a zdravotnej poisťovne.

Napríklad mám údaje z potvrdenie o príjmoch fyz. osoby zo závislej činnosti, kde sú tieto čísla:

Pri príjme nad 5.000,- Sk:

Riadok 1 Hrubý príjem: 5.120,- Sk
Riadok 3 Zaplatené poistné: 410,- Sk
Riadok 4 čiastk. zaklad dane: 4.710,- Sk
Riadok 5 Preddavky na daň: 894,- Sk

Pri príjme do 5.000,- Sk:
4.120,- Sk
330,- Sk
3.790,- Sk
zrázková daň 720,-Sk

Avšak v niektorých článkoch tu na Porade, aj od p. MIHÁLA, som našiel príklady, kde sa uvedené dane počítali z hrubého príjmu. V takomto prípade by predavková daň činila pri uvedených príkladoch 973,- Sk a zrážková daň 789,- Sk.

Môže mi dať niekto fundovanú odpoveď ako to vlastne je?

Ďakujem.
katkaj
31.03.08,07:43
Dobrý deň,

nie je mi jasné, či sa preddavková daň alebo zrážková daň u dôchodcu, ktorý pracuje na 4hodiny na dohodu, vypočíta z hrubého príjmu alebo z hrubého príjmu zmenšeného (očisteného) o platby do sociálnej a zdravotnej poisťovne.

Napríklad mám údaje z potvrdenie o príjmoch fyz. osoby zo závislej činnosti, kde sú tieto čísla:

Pri príjme nad 5.000,- Sk:

Riadok 1 Hrubý príjem: 5.120,- Sk
Riadok 3 Zaplatené poistné: 410,- Sk
Riadok 4 čiastk. zaklad dane: 4.710,- Sk
Riadok 5 Preddavky na daň: 894,- Sk

Pri príjme do 5.000,- Sk:
4.120,- Sk
330,- Sk
3.790,- Sk
zrázková daň 720,-Sk

Avšak v niektorých článkoch tu na Porade, aj od p. MIHÁLA, som našiel príklady, kde sa uvedené dane počítali z hrubého príjmu. V takomto prípade by predavková daň činila pri uvedených príkladoch 973,- Sk a zrážková daň 789,- Sk.

Môže mi dať niekto fundovanú odpoveď ako to vlastne je?

Ďakujem.

z dohody zamestnanec neplatí žiadne odvody do SP a ZP. Takže niekde sa stala chyba. Buď to nebol pracovný pomer na dohodu alebo mu zle rátali výplatu