Misicka21
31.03.08,09:59
Ahojte, neviem si poradit s našimi úvermi, máme prevádzkový a splácame ho 1/4 ročne, je to pre nas ako prevadzková režia?? Ked ho mam aj vedený v záväzkoch a tam ho uhrádzam. Účtujem v MRP, prosim poradte mi.
mysimis
31.03.08,08:01
Splátka úveru je výdavok ktorý Ti neovplyvňuje ZD, ale úroky z úveru sú výdavok ktorý Ti ovplyvňuje ZD - účtuješ ho do prevádzkovej réžie.
Misicka21
31.03.08,08:05
Dakujem
Misicka21
31.03.08,08:10
A ešte sa spýtam, mám v majetku vedený dlhodobý hm. majetok, ale v záväzkoch na výkaze mi ho neuvádza, co mam urobit?? A neviete náhodou ze preco??
mysimis
31.03.08,08:11
Mala si ho tam aj k 01.01.2007???
Misicka21
31.03.08,08:22
ten majetok?? ano, ale v záväzkoch mi uvádza len nase záväzky z faktúr. tak neviem,
a este ked davame do prenajmu neb. priestor a najomnici si ho zrekonstruovali a dohodli sme sa ze najom sa bude odpocitavat, a teraz si mozem zauctovat dan z nehnutelnosti, ktoru sme zaplatili my??
peton
15.04.08,10:25
Majetok je majetok a záväzok je záväzok. Pokiaľ ste napr. uhradili faktúru v roku, v ktorom ste obstarali majetok tak v záväzkoch táto faktúra ani nemôže byť. čiže vo výkaze o majetku a záväzkoch máš len dlhodobý majetok (v obstarávacej cene ak ste ho ešte neopisovali, prípadne v zostatkovej cene ak už bol odpisovaný). Vo výkaze týkajúcom sa záväzkov majú byť evidované len neuhradené faktúry (prípadne záväzky voči úradom - SP, ZP, DÚ a pod.).
K druhej otázke je potrebné viac informácií.
betka
15.04.08,17:01
ten majetok?? ano, ale v záväzkoch mi uvádza len nase záväzky z faktúr. tak neviem,
a este ked davame do prenajmu neb. priestor a najomnici si ho zrekonstruovali a dohodli sme sa ze najom sa bude odpocitavat, a teraz si mozem zauctovat dan z nehnutelnosti, ktoru sme zaplatili my??

Nájomcovia si zrekonštruovali. Zrejme ste dali súhlas, že môžu uskuočniť TZ, a zrejme i odpisovať.
Čo je to započítanie? Aká je NZ? V NZ musí byť uvedená cena náomného, ink je zmluva neplatná.
Ak ja niečo započítavam, kompenzujem, ....mám príjem. :rolleyes: Teda mám nepeňažný príjem;)