Chrusťa
31.03.08,10:12
Zdravím poraďákov, v majetku mám zaradené PC, kt. OC je vyššia ako
30.000Sk, čím ich samozrejme odpisujem. Ak však dokúpim do týchto PC nové grafické karty, beriem to ako technické zhodnotenie al. môžem nové grafické karty "pustiť" priamo do nákladov? Ja si myslím,že by malo ísť o tech.zhodnotenie, ale čo s tou pôvodnou grafickou kartou, s kt. bol PC zaradený do užívania? Vyradiť ju z dôvodu morálneho a tech.opotrebenia al. odpisovať PC s 2 grafickými kartami?
betka
31.03.08,17:05
Pôvodný PC mal grafickú kartu. Nákup novej je nákladom.
Ally Klima
31.03.08,17:34
Podľa mňa je to výmena nový za starý, takže do nákladov, ja by som to tak riešila, takže súhlasím s Betkou...
Martin Mocko
31.03.08,17:39
Podľa mňa je to výmena nový za starý, takže do nákladov, ja by som to tak riešila, takže súhlasím s Betkou...

Pokiaľ je má nová grafika lepšie parametre ako stará, tak by malo ísť o zhodnotenie. Ale ja by som sa tým nezaoberal. Pracovníci DU nie sú veľmi zdatní v oblasti IT :D - takže do nákladov...
Ally Klima
31.03.08,17:41
Pokiaľ je má nová grafika lepšie parametre ako stará, tak by malo ísť o zhodnotenie. Ale ja by som sa tým nezaoberal. Pracovníci DU nie sú veľmi zdatní v oblasti IT :D - takže do nákladov...

Tiež si myslím a hlavne ak sa nejedná o nejakú obrovskú sumu, tak neverím,že za tým veľmi pôjdu, i keď vlastne nikdy nevieš :(
Chrusťa
01.04.08,08:34
ďakujem všetkým za odpovede