tibor3375
31.03.08,10:28
dobrý deň poraďáci. chcel by som sa s vami podeliť, poprípade požiadať o pomoc pri riešení môjho problému. Chcel som stavať rodinný dom preto chcel, lebo stavebný úrad s projektom domu nesúhlasí. Vedĺa môjho pozmku je klasická komunistická poschodová kocka. z druhej strany sú prázdne dva pozemky a potom následuje taktiež kocka. vedľa toho domu je asi 10 domov od výmyslu sveta cez poschodia a strechy a pod. Stavebný úrad nechce povoliť stavbu bungalovu nakoľko by "nezapasoval a nehodí sa do danej architektúri" darmo sa bránim že na tej istel ulici sú domy od výmyslu sveta - tie vraj už boli postavené skôr a s tým sa už nič nedá robiť. Takže mi pripadá v dnešnom svete trocha sprosté aby mi úrad diktoval aby som staval len poschodový dom najlepšie s plochou strechou. Dalo by sa tento stav nejakým spôsobom vyriešiť. Ďakujem.
tom_NR
31.03.08,18:47
No Tibi... V dnešnej dobe sa každý snaží byť dôležitý, čo snáď najviac vidíme pri byrokracii, vybavovačkách a pod.. Pekne vidíme, ako náš skvelý štát podporuje bytovú výstavbu. Osobne si myslím, že aj keď najbližšie jestvujúce stavby sú "kocky", postaviť pri ne podobné obludy v 21. storočí je nezmysel, a to by myslím aj tak zamietli. A hovoriť o nejakej miestnej architektúre - tá tam teraz nie je, prišla by až s Tvojou novostavbou. Takže treba len za tým behať; prajem veľa trpezlivosti a držím palce!
r.galovic
01.04.08,07:03
V záujme obce by mal byť rozvoj bytového fondu. Nechápem prečo stavebný úrad v prípade, že v danej lokalite nieje reprezentovaná ucelená miestna architektúra nesúhlasí z tvojim projektom. A to aj preto, lebo je predpoklad, že tie susedné "kocky" sa časom môžu rekonštruovať do úplne inej podoby. Takže išiel by som na nich s takýmito argumentami. Prípadne by som pritlačil na nich, že tam stavať vôbec nebudeš.