thebeno
31.03.08,11:02
Zdravim,
som zamestnanec a rad by som sa opytal co vsetko si moze zamestnanec uplatnit v danovom priznani ako odpocitatelne polozky, a cim si este moze znizit dan?
Zatial viem len o odpocitatelnej polozke na manzelku, deti a poistky.
Pytam sa preto ze niektorym zamestnancom robi danove ina uctovnicka ako nasa firemna a tvrdia ze jej zasluhou maju nizsie dane. je to mozne?
Peter
ZuzanaP
31.03.08,09:09
Možno ešte poistné, ktoré si platí dobrovoľne, napr. nemocenské. Inak zamestnanci iné odpočítateľné položky nemajú...
leníča
31.03.08,09:14
odpočítateľná položka je len na manželku, poistné max. do sumy 12000 a na deti sa uplatňuje daňový bonus. Iná účtovníčka im môže robiť daňové v tom prípade ak majú ešte iný príjem v roku a majú povinnosť podať si daňové priznanie osobitne.
ZuzanaP
31.03.08,09:19
Ja som sa stretla s tým, že účtovníčka robila istým zamestnancom len DP typ A, vychádzali im nehorázne nedoplatky, a podľa mňa ani nemali také vysoké zárobky.
Gabi03
31.03.08,09:58
odpočítateľná položka je len na manželku, poistné max. do sumy 12000 a na deti sa uplatňuje daňový bonus. Iná účtovníčka im môže robiť daňové v tom prípade ak majú ešte iný príjem v roku a majú povinnosť podať si daňové priznanie osobitne.

Daňové priznanie im môže robiť hocikto, aj sused odvedľa. :D

Asi si myslela ročné zúčtovanie dane. :rolleyes: