saglucka
31.03.08,11:32
Prajem pekny den,
prosim Vas o radu.
Ide o to, ze jednej znamej bolo vyplatene kapitalove zivotne poistenie z ceska, ktore jej platit zamestnavatel. Ide o to ci ho ma uviest do danoveho priznania a zdanit alebo nie? Viete mi poslat niekto aj nejaky zakon a paragraf podla ktoreho je to tak alebo tak?
DAKUJEM VAM VSETKYM!!!

Lucia
Chobot
31.03.08,10:35
Prajem pekny den,
prosim Vas o radu.
Ide o to, ze jednej znamej bolo vyplatene kapitalove zivotne poistenie z ceska, ktore jej platit zamestnavatel. Ide o to ci ho ma uviest do danoveho priznania a zdanit alebo nie? Viete mi poslat niekto aj nejaky zakon a paragraf podla ktoreho je to tak alebo tak?
DAKUJEM VAM VSETKYM!!!

Lucia

Čo jej bolo vyplatené z kap. živ. poistky? Aké plnenie? Bolo to z dôvodu poistnej udalosti - smrť? Bola ona oprávnenou osobou? Alebo to bola jej poistka a predčasne u zrušila? Alebo to bolo dožitie? Uplatňovala si zníženie dane o zaplatené poistné v predchádzajúcich rokoch?

Treba trochu bližšie uviesť, to je málo informácií.
saglucka
31.03.08,10:36
Prosim Vas, neviete niekto poradit? D.
saglucka
31.03.08,10:42
Bola to poistka na 2 roky, cize vyplatenie z dovodu dozitia sa konca poistnej doby. Neuplatnovala si znizenie dane. Vyplatila jej to poistovna z CR.
Chobot
31.03.08,11:25
Bola to poistka na 2 roky, cize vyplatenie z dovodu dozitia sa konca poistnej doby. Neuplatnovala si znizenie dane. Vyplatila jej to poistovna z CR.

A bola to určite životná poistka??:eek::eek:

Životné poistky nebývajú na 2 roky. Minimálna doba životných poistiek je 5 rokov!

Ale dajme tomu...

Výnosy zo životných poistiek podliehajú zdanenie. Teda zdaňuje sa rozdiel medzi zaplateným poistným a vyplatenou sumou (ak dostal vyplatené viac, než zaplatil, teda mal z poistky príjem). Ale v zmysle našej legislatívy sa výnosy z poistiek zdaňujú zrážkovo už pri vyplácaní. Neviem, ako je to v ČR, ale pokiaľ to bolo zdanené pri vyplatení, tak daň nemusí platiť.

Ale nezdá sa mi, že by to bola životná poistka.
saglucka
31.03.08,12:08
Hej bola to kapitalova zivotna poistka na motivovanie zamestnancov a bola uzavreta na dva roky. Dakujem pekne za odpoved, myslela som si ze je to tak. Dakujem :)
Chobot
31.03.08,12:21
Hej bola to kapitalova zivotna poistka na motivovanie zamestnancov a bola uzavreta na dva roky. Dakujem pekne za odpoved, myslela som si ze je to tak. Dakujem :)

Aha, tak je to jasnejšie.