maska2
31.03.08,13:26
Ahojte poraďáci.Poprosím o radu. Chcem darovať Nadácii peniaze pre detičky a oni mi na oplatku vystavia fakturu o reklame. Uznajú mi daniari tento výdavok ako daňový? Ďakujem.
karpis
31.03.08,11:44
Ak budeš vedieť zdokladovať reklamu tak áno.
maska2
31.03.08,12:05
Ako zdokladovať? Budem mať nejaké potvrdenie, že moje logo bude napr.pri nejakej akcii....A to bude asi všetko.
karpis
31.03.08,12:34
No ja by som spravila nejakú fotodokumentáciu, lebo daňováci ti to ináč neuznajú
ZuzanaP
01.04.08,04:10
My tiež dávame korunky jednému stredisku, potom od nich dostaneme takú informačnú brožúru, kde sú uvedení sponzori, sú tam aj fotky športovcov, ktorí majú naše logo na dresoch....
karpis
01.04.08,04:17
My tiež dávame korunky jednému stredisku, potom od nich dostaneme takú informačnú brožúru, kde sú uvedení sponzori, sú tam aj fotky športovcov, ktorí majú naše logo na dresoch....
áno aj toto je jedna z možností ako zdokladovať výdavky na reklamu
maska2
01.04.08,07:19
Ďakujem za pomoc a radu. Ahojte
Idiotka
01.04.08,07:23
Ahojte poraďáci.Poprosím o radu. Chcem darovať Nadácii peniaze pre detičky a oni mi na oplatku vystavia fakturu o reklame. Uznajú mi daniari tento výdavok ako daňový? Ďakujem.

Zle sformulovaná otázka: ak by si chcela d a r o v a ť , tak sa o tú čiastku nedá znížiť základ dane. Darovanie je bezpodmienečné. Obdarovaný ti neposkytne protihodnotu.

Ty chceš spraviť "obchod" - peniaze za reklamu, a tu je namieste otázka opodstatnenenosti faktúry od Nadácie.
A má Nadácia živnostenský list a môže tieto "služby" poskytovať a fakturovať?
Ak nie, ....čo na to živnost. zákon ?
(boli časy, keď sa také robilo, ale už sa dávno nie):