mlehmdenov
31.03.08,14:21
Dobrý deň prosím o radu,
ako vyhotovým faktúru od Slovenskej firmy identifikovanej pre daň na Slovensku , pre Rakúsku firmu identifikovanú pre daň v Rakúsku za vykonané práce ako je /demontáž,montáž, a oprava zariadenia /+ doprava pracovníka do Rakúsku a späť .Práca trvala tri dni. Dohodnutá čiastka na deň s Rakúskou firmou.

Ďakujem za skorú odpoveď mlehmdenov
Vladimír Ozimý
31.03.08,12:32
práca sa vykonala na hmotnom hnuteľnom majetku v Rakúsku? Ak ano potom prenos daňovej povinnosti na rakúsku spoločnosť
mlehmdenov
01.04.08,04:21
Ano práce vykonané na hnuteľnom hmotnom majetku faktúrovať bez dane zákon o DPH pf. 15 zákona ,ale asi som sa špatne vyjadrila ide mi o tú dopravu zamestnanca - cestovné náhrady, tiež celé môžem faktúrovať bez dane ? Ďakujem !
mlehmdenov
08.04.08,04:47
Prosím o radu
Česká firma identifikovaná pre daň v Česku nám zabezpečuje reklamu v časopise. Koncom roka vyhotovila zálohovú faktúru na celý nasledujúci rok, po uhradení nám vyhotoví ostrú faktúru. Medzi tým sme dostali za prvé tri mesiace mesačné faktúry,tie si zahrnieme do mesačných výkaz DPH.Na zbytok nám Česká firma vyhotoví faktúru, kde mám dátum vystavenia, dátum uskutočnenie prijatia platby, v tomto termíní urobím samozdanie
na zbývajúce mesiace ,alebo je to inak.? Česká firma samozrejme nám potom mesačne zasiela faktúru, kde uvádza dátum vystavenia a dátum uskutočnenia zdaniteľného plnenia .Ako mám uvedené zadať do DPH prosím ? Ďakujem !