Kattka
29.03.05,15:44
Ahojte. Mohli by ste mi napísať svoj názor na poskytovanie stravovania buď formou stravných poukážok alebo stravných lístkov dohodárom? Vo firme v ktorej účtujem poskytuje zamestnávateľ dohodárom taktiež stravné poukážky.Môj názor bol, že može im poskytovať stravné, ale suma 55% , ktorá má byť nákladom firmy bude nedaňová, nakoľko sa jedná o dohodárov. Nie som si istá či to tak je, stretla s rôznými názormi a neviem kde by som mohla najsť niečo jednoznačné.
Sefcikova
30.03.05,14:21
pokiaľ viem stravné lístky sa poskytujú iba zamestnancom, takže ak je niekto na dohode o vykonaní práce, nemá nárok na stravné lístky
Naile
30.03.05,14:39
Aby dohodár mal nárok na stravné listky a pre zamestnávateľa tieto stravné listky (55 %) boli daňovým výdavkom, musí byť táto skutočnosť upravená v KZ podľa § 152 ZP.
Kattka
30.03.05,16:03
Ďakujem Vám za odpovede.