zita7
31.03.08,14:39
Chcela by som sa spýtať na trošku chúlostivejšiu vec. Vedela by mi niektorá z Vás poradiť ako si spevniť pánvové svalstvo? Po dvoch pôrodoch sa mi akosi uvolnilo a pri "sexe" mi to dosť vadí:mee:. Proste niekedy cítim, ako by som mala zrazu veľkú jaskyňu. Vnútro sa mi zrazu otvorí, ako by som mala vo vnútri balónik. Je mi to dosť trápne, lebo sa mi to stáva aj pri cvičení, keď ležím na zemi a zdvíham zadok. Dovnútra sa mi dostane vzduch a je to potom dosť zaujímavé:(. Nevie mi niektorá z Vás poradiť z vlastnej skúseností? Treba len cvičiť, alebo sú aj nejaké lieky na to? Môj lekár mi v tom moc nepomohol. Ďakujem za odpoveď
BXLmiami
31.03.08,13:20
Do úvahy prichádza cvičenie a chirurgické riešenie problému.
legolas
01.04.08,05:14
Ak cvičíš je to dobre. Ale odporúčam relaxačné cviky "Pilates" nájdeš na CZ.;)
zita7
01.04.08,11:07
Re: BXLmiami
aké chirurgické riešenie? Tam by som sa bála či nestratím "vnútornú citlivosť".
arizona
12.04.08,10:44
Chcela by som sa spýtať na trošku chúlostivejšiu vec. Vedela by mi niektorá z Vás poradiť ako si spevniť pánvové svalstvo? Po dvoch pôrodoch sa mi akosi uvolnilo a pri "sexe" mi to dosť vadí:mee:. Proste niekedy cítim, ako by som mala zrazu veľkú jaskyňu. Vnútro sa mi zrazu otvorí, ako by som mala vo vnútri balónik. Je mi to dosť trápne, lebo sa mi to stáva aj pri cvičení, keď ležím na zemi a zdvíham zadok. Dovnútra sa mi dostane vzduch a je to potom dosť zaujímavé:(. Nevie mi niektorá z Vás poradiť z vlastnej skúseností? Treba len cvičiť, alebo sú aj nejaké lieky na to? Môj lekár mi v tom moc nepomohol. Ďakujem za odpoveď
Cvičenie kalanetiky.Cvičenie dostať aj na kazete(asi už aj na DVD).Sú tam aj cviky na spevnenie "pánvového dna". Inak toto cvičenie super formuje postavu a môžete pritom papkať podľa chuti.
Držím palce!
tetrisss
12.04.08,13:11
Su na to specialne cviky, ktore by ti mal vediet poradit aj gynekolog, teraz nedavno bola v niektorych tyzdennikoch taka mala knizocka, tam boli vyobrazene a pozor, za chvilu nebudu len problemy pri sexe, ale zanedbanie tohto problemu vedie k uniku mocu, ako aj poklesu maternice, takze hor sa do cvicenia.
BXLmiami
13.04.08,07:40
Re: BXLmiami
aké chirurgické riešenie? Tam by som sa bála či nestratím "vnútornú citlivosť".
Chirurgické riešenie je krajná možnosť.Cvičenie je lepšie,ale neviem koľko máš rokov,u starších žien dochádza až k prepadnutiu vnut organov,takže vtedy chirurgia.Ak je to v stave,že sa nedá cvičením.