misomiso
31.03.08,16:07
Dobry den,

viem, ze tu budem zdžubaný za to, ze zakladam novu temu, ale:

Vie mi niekto JEDNOU VETOU napisat, za co (akym prispevkom) treba udelovat MINUSOVE body?
DanielaSL
31.03.08,14:45
Aj také existuje....?:eek:Veru neviem načo to má byť. Ja už som z tých do svetla,tmy..body a neviem čo dopletená... Ja by som tu nepotrebovala také nič, stačí mi dobrá zrozumiteľná odpoveď na niečo, čo potrebujem vedieť.:);)
misomiso
31.03.08,15:39
Aha - asi sim sa tiez spravne nevyjadril. Ide o to svetlo a tmu.
Richard
31.03.08,19:19
No, práve sa rozhoduje v inej téme, či to budeme volať svetlo/tma alebo pomohlo/nepomohlo ... alebo ešte je tam zopár alternatív.

V zásade treba používať tieto tlačítka v tomto význame:
pomohlo, vhodný príspevok, dobrá odpoveď atď tlačítko +

nepomohlo, spam, nevhodný príspevok (osočovanie, spam, mimo-témy) atď. ... tlačítko - (vypnúť)

misomiso ak nadídeš myškou nad tlačítko je tam dokonca aj stručné vysvetlenie .-)
misomiso
31.03.08,19:37
No, práve sa rozhoduje v inej téme, či to budeme volať svetlo/tma alebo pomohlo/nepomohlo ... alebo ešte je tam zopár alternatív.

V zásade treba používať tieto tlačítka v tomto význame:
pomohlo, vhodný príspevok, dobrá odpoveď atď tlačítko +

nepomohlo, spam, nevhodný príspevok (osočovanie, spam, mimo-témy) atď. ... tlačítko - (vypnúť)

misomiso ak nadídeš myškou nad tlačítko je tam dokonca aj stručné vysvetlenie .-)

Ja som tusil, ze povodny zamer bol iny. Vsimol som si totiz, ze sa tieto tlacitka pouzivaju nie na nevhodne a mimo temy, ale na oznacovanie INEHO NAZORU, (teda ako tlacitko NESUHLASIM), napriek tomu, ze ide casto o strucne, vecne vyjadrenia k teme (casto doslova - rady).

Ja si sice vsimam skor oddychove temy ako odborne, ale aj tak sa mi nezda velmi vhodne, ze na toto sluzi toto tlacitko. Na prispevky mimo temy a osocujuce - to suhlasim. A na vyslovene nevhodne by to tiez nemalo sluzit, pretoze tie by sa mali hlasit rovno na zmazanie.
Richard
01.04.08,06:11
Na prispevky mimo temy a osocujuce - to suhlasim. A na vyslovene nevhodne by to tiez nemalo sluzit, pretoze tie by sa mali hlasit rovno na zmazanie.

To tlačítko je niečo ako spoločné moderovanie. Keď príspevok získa napr. 3 mínusové body, tak sa zbalí (ale dá sa rozbaliť).
Samozrejme naďalej tu máme aj nahlásenie príspevku, ktorý je už total brutal že ho treba natvrdo vymazať. Kým však príde moderátor, tak namiesto aby sa nad takýmto príspevkom niekto rozčuloval ho môžu všetci "vypnúť" a nebude kaziť tému a náladu ;), alebo nebude zneprehľadňovať.

Zároveň takto zbalené príspevky slúžia ako prevencia, pretože narozdiel od vymazaných ich tak trochu vidno. Každý keď sa bude na Porade pohybovať zistí že zlé príspevky sa aj tak rýchlo "vypnú" a tým pádom prestane mať chuť také aj písať - a to je perfektný výsledok pre Poradu ;). Takéto sa klasickým vymazaním príspevku ťažko dosahuje...

Ak budeš mať pocit že sa toto tlačítko niekde zle použilo, kľudne nahlás príspevok a súsim možno upozorniť ľudí aby to používali rozumne.
Je ťažké nájsť nejakú hranicu, pretože niekedy môže poslúžiť napríklad aj na vypnutie nesprávneho riešenia - teda vlastne splní funkciu "nesúhlasím".
Na tom tiež nie je nič zlé...
Horšie je ak sa budú vypínať názory ktoré nie sú nesprávne ale jednoducho "iné" ako má väčšina. Pokiaľ by nešlo zrovna o extrémistický názor, resp. taký ktorý by poburoval alebo inak narúšal slušnú diskusiu bolo by skutočne nesprávne ho vypínať - žiaľ táto možnosť tu však je a je to nevýhoda takéhoto systému kde väčšina môže "prehlasovať" menšinu. Dúfam však že tieto prípady sa budú vyskytovať minimálne.
misomiso
02.04.08,21:46
To tlačítko je niečo ako spoločné moderovanie. Keď príspevok získa napr. 3 mínusové body, tak sa zbalí (ale dá sa rozbaliť).


Tak neviem, ci to naozaj takto funguje (teda myslim teraz po technicekj stranke), napr. prispevok 2 v teme Telocvik Horor (Zdravie) ma 3 minusove body ale mne sa zobrazuje uplne normanle.
Zoltán Kovács
03.04.08,04:50
Tak neviem, ci to naozaj takto funguje (teda myslim teraz po technicekj stranke), napr. prispevok 2 v teme Telocvik Horor (Zdravie) ma 3 minusove body ale mne sa zobrazuje uplne normanle.

Hore v hlavičke konkrétnej témy máš možnosť nastaviť ako sa majú zobrazovať jednotlivé príspevky. S koľkými mínusovými bodmi. Nastav napr. na "nezobrazenie príspevkov s -2 bodmi" a nezobrazí sa ti.
anklar
03.04.08,11:08
Hore v hlavičke konkrétnej témy máš možnosť nastaviť ako sa majú zobrazovať jednotlivé príspevky. S koľkými mínusovými bodmi. Nastav napr. na "nezobrazenie príspevkov s -2 bodmi" a nezobrazí sa ti.
Čá! Hlavnou črtou môjho dňa je asi ľavorukosť, nevedomosť nevšímavosť,nepozornosť. Nech sa pozerám hore či dole, sprava či zľava, nič nevidím ani v hlavičke ani na hlavičke, ani v Práci s témou, Zobrazením atď. Jednoducho, neviem prísť na to, na ktorom mieste, čím a ako možno prideliť ten mizerný mínus. Mišomišo niekde videl, že téma Telocvik...
má napr. 7 mínusov. Kde to videl, prosím?
Zoltán Kovács
03.04.08,11:11
Čá! Hlavnou črtou môjho dňa je asi ľavorukosť, nevedomosť nevšímavosť,nepozornosť. Nech sa pozerám hore či dole, sprava či zľava, nič nevidím ani v hlavičke ani na hlavičke, ani v Práci s témou, Zobrazením atď. Jednoducho, neviem prísť na to, na ktorom mieste, čím a ako možno prideliť ten mizerný mínus. Mišomišo niekde videl, že téma Telocvik...
má napr. 7 mínusov. Kde to videl, prosím?

No na ľavo od Práca s témou máš rolovacie okienko, a tam si môžeš vybrať aké príspevky sa ti majú zobrazovať.
Gabi03
03.04.08,11:24
Čá! Hlavnou črtou môjho dňa je asi ľavorukosť, nevedomosť nevšímavosť,nepozornosť. Nech sa pozerám hore či dole, sprava či zľava, nič nevidím ani v hlavičke ani na hlavičke, ani v Práci s témou, Zobrazením atď. Jednoducho, neviem prísť na to, na ktorom mieste, čím a ako možno prideliť ten mizerný mínus. Mišomišo niekde videl, že téma Telocvik...
má napr. 7 mínusov. Kde to videl, prosím?


No na ľavo od Práca s témou máš rolovacie okienko, a tam si môžeš vybrať aké príspevky sa ti majú zobrazovať.

No mínus (alebo aj plus ;)) sa prideľuje tým červeným/zeleným tlačítkom nad ikonkou "odpovedať" v príslušnom príspevku.
bepo
03.04.08,11:40
No zrovna v téme Telocvik to červené tlačítko funguje dobre lebo to už začínajú byť bludy ktoré sa neoplatí čítať.
anklar
03.04.08,16:19
No na ľavo od Práca s témou máš rolovacie okienko, a tam si môžeš vybrať aké príspevky sa ti majú zobrazovať.
No, heuréka a vďaka Smithovi. :) Tú roletu som si nikdy nevšimla :rolleyes:.
Ďakujem.
anklar
03.04.08,16:22
No mínus (alebo aj plus ;)) sa prideľuje tým červeným/zeleným tlačítkom nad ikonkou "odpovedať" v príslušnom príspevku.
Ďakujem aj Tebe, Gabika. Opäť som o štipku gramotnejšia na tejto skvelej Porade.