kaskader222
31.03.08,18:10
Je to naozaj súrne. Neviem či mi budete niekto vedieť poradiť. Večer som pred tým, ako som išiel vykonať Z-uzavierku a nasledne na to mesačnú uzávierku, som si preistotu spravil X-kovu. Všimol som si však, že v položke ,,Šek", ktorú mimochodom ani nepoužívam, neviem či nebola nedopatrením stlačená bola suma okolo 50milionov nablokovana. Obraty denne mame tak 15000. Neviem ako sa to mohlo stať, ale nemohol som preto vykonať ani uzavierku. Prehladal som celú pásku, kde sa tlačí kopia toho čo nablokujem a nikde to nie je, som si istý, že sa to stalo dnes. Neviem či mne alebo kolegyni, ale proste potrebujem to vyrefundovať, neviem ako na to. Doklad o tom nie je :(
Danielle369
31.03.08,16:29
zavolaj servisného technika, nech ti na to pozrie a spraví záznam,myslím že zo šekov sa to neda vyrefundovať, ja som nemohla vyrefundovať z kreditu 120 korún
kaskader222
31.03.08,16:34
Myslíš, že to pomôžeš.. akože fakt hrôza.. najzaujímavejšie je to, že to neni ani v tej kopii, iba sa to nahodila na X-kovej.. nikde o tom nie je ani stopa, že by sa niekto či ja alebo kolegyňa pomýlila. A dnes mala byt Z-tková, neviem či ju mam spraviť s tým :( vôbec si neviem rady.. všimla som si to až pri zaverečnej..
Danielle369
31.03.08,16:39
no musis popozerat pásky z celého mesiaca ,niekde to bude nahodené, zatial nevytláčaj Z- mesačnú ani dennú,ale skus pohladať a skús podla manuala z knižky vyrefundovať
kaskader222
31.03.08,18:11
Nie je to celé aké si divné! Neviem či nezblbla tá pokladňa. V sobotu to bolo ešte všetko v poriadku. Nebolo to tam. Dnes je prvý deň, keďže v nedeľu sa nerobí. Nie je to nikde nablokované. Proste to tam pribudlo. Na X-kovej a určite to bude aj na Z-tkovej, zajtra chceme pokladňu zobrať do servisu, ako zatiaľ predávať bez nej? Aby to bolo správne? Na paragony? Viete niekto? Prečo sa mi musela stať takáto vec :(
kaskader222
31.03.08,18:12
Mame spraviť X-kovu?Z-kovu? Alebo nerobiť a až keď sa na to v servise pozrú?Vie niekto odpovedať na tieto závažné otázky?Ktoré sam nevyriešim?
kaskader222
31.03.08,18:33
Naozaj nikto?
Danielle369
01.04.08,05:21
zober to do servisu a predavaj na paragony ....nerob uzavierku Z,urob si len X, po oprave urobis Z.
SKTech
03.04.08,12:49
Ahoj kaskader.

V tvojej pokladnici pravdepodobne doslo k tzv. preteceniu grandtotalov.Samozrejme za predpokladu ze niekto nenablokoval omylom spominanu milionovu sumu.
Dochadza k tomu zvacsa vtedy ak je pokladnica starsia a odchadza v nej zalozna bateria,ktora uz nieje schopna udrzat udaje na zakladnej doske.
Na tvojom mieste by som vyhladal najblizsieho serv.technika aby ti urobil zalohu dat a zaroven ju resetol a vymenil poskodenu bateriu.
Potom tie zalohovane data poslal spat do pokladnice a uviedol ju standardne do prevadzky.
Potom by ti to malo na par rokov opat spravne fungovat.
Odporuca sa robit kontrolu pokladnice cca kazde 3 roky.
SKTech
03.04.08,12:55
postup refundacie u tvojej pokladnici:

..cena.. + [iPLU] + ..kód PLU.. + [RF] + [PLU] + [HOTOVOSŤ]