barbie18
31.03.08,20:34
Ahojte,

chcem sa spýtať, mám takýto príklad:
konateľ nakupoval tovar z Čiech a preberal to od slovenského prepravcu na dobierku: UPS a k tovaru obdržal faktúry 2 a to je jedna vystavená fa v KČ bez DPH a druhá je taká istá v KČ s DPH. Majú rovnaký VS. Neviem čo tým chceli povedať. Neviete mi poradiť čo mám robiť, ako sa mám k tomu správať??? Oni sú v Čechách platcami DPH a my sme tiež platcami DPH. A navyše na faktúre nie je uvedený kurz aký použili. Fa bola vystavená 12. 3. 2008 bez DPH 3774,00 KČ (tá druhá 4491,00 KČ už s ich DPH) a zásielku prevzal od UPC dňa 17. 3. 2008 a zaplatil 4974,00 SKK. Vôbec neviem akým kurzom to prepočítavali, nesedí mi kurz použitý pri úhrade. Ten kurz vraj mal uvedený UPC-sák a neviem odkiaľ ho vykúzlil..

Prosím poraďte mi čo mám vlastne urobiť, ktorá fa je platná a odkiaľ mám zobrať kurz, ktorým to bolo uhradené..
Vladimír Ozimý
31.03.08,19:51
a to je tá istá faktúra? nie je jedna Fa na prepravu a druhá na tovar?
Petra29
31.03.08,20:00
Ja som mala podobný prípad: išlo však o neplatcu, JU, kúpil DHM od CZ občana, ktorý prevzal v SR od UPC. Doložený bol len príjmový doklad od UPC v SKK /nevedela som vôbec zistiť kurz, pretože to bola cena celá za DHM aj za dopravu/. Žiadala som Fa od UPC, tí ma odkázali na prvotného českého prepravcu, s nimi som si chvíľu dopisovala, sľúbili mi poslať doklad o doprave s použitými kurzami, dodnes neprišiel. Celú dopravu som dala do VNZD:-(
barbie18
31.03.08,20:12
To je tá istá faktúra, lebo je tam tovar v položkácha a tiež aj doprava. Sú úplne totožné. len jedna je aj s DPH českou a druhá je bez DPH.
ALBO
01.04.08,06:31
Ahojte,

chcem sa spýtať, mám takýto príklad:
konateľ nakupoval tovar z Čiech a preberal to od slovenského prepravcu na dobierku: UPS a k tovaru obdržal faktúry 2 a to je jedna vystavená fa v KČ bez DPH a druhá je taká istá v KČ s DPH. Majú rovnaký VS. Neviem čo tým chceli povedať. Neviete mi poradiť čo mám robiť, ako sa mám k tomu správať??? Oni sú v Čechách platcami DPH a my sme tiež platcami DPH. A navyše na faktúre nie je uvedený kurz aký použili. Fa bola vystavená 12. 3. 2008 bez DPH 3774,00 KČ (tá druhá 4491,00 KČ už s ich DPH) a zásielku prevzal od UPC dňa 17. 3. 2008 a zaplatil 4974,00 SKK. Vôbec neviem akým kurzom to prepočítavali, nesedí mi kurz použitý pri úhrade. Ten kurz vraj mal uvedený UPC-sák a neviem odkiaľ ho vykúzlil..

Prosím poraďte mi čo mám vlastne urobiť, ktorá fa je platná a odkiaľ mám zobrať kurz, ktorým to bolo uhradené..

Mne z toho vychádza, že vám to prepočítali kurzom 1,317 =4974/3777.
Takže platli ste cenu bez DPH a urobte samozdanenie .
Pozrite ešte či nie je medzi nimi rozdiel , že na jednej máte a na druhej nemáte DIč.Ale to nič nemení.
barbie18
01.04.08,09:59
Ale odkiaľ zobrali ten kurz sa nedozviem?? teraz neviem či to bol kurz k dátumu vystavenia alebo až keď ten UPC-sák došiel, k tomu dňu. A nemajú oni náhodou nutné uvádzať kurz, ktorým to počítali k tomu dňu?? asi ani nie že?? lebo oni si vystavovali vo vlastnej mene.. čo? a to samozdanenie ako vykonám????
Ďakujem