nikolina00
01.04.08,06:34
prajem pekny den. chcedla by som poradit ako a cim sa da rozpustit vcelí vosk.za vase rady vopred dakujem
VladoaKatka
01.04.08,04:39
Teplom - roztaviť.
Zuziana
01.04.08,04:45
Rozpúšťa sa tiež v liehu, vzniká tinktúra.
VladoaKatka
01.04.08,04:48
Rozpúšťa sa tiež v liehu, vzniká tinktúra.

Na tinktúru sa používa propolis, to je niečo iné ako vosk.
nikolina00
01.04.08,05:04
dakujem VladoaKatka za radu, musim povedat manzelovi nech to vyskusa, on totiz robi povrchovu upravu zbravi a vceli vosk pouziva na upravu dreva, doteraz to voskom iba potieral ale niekde sa doszvedel, ze lepsi efekt a trvacnejsi dosiahne tekutym vcelim voskom.Nika
pachola
03.04.08,06:11
my máme včelým voskom napustenú pracovnú dosku na kuchynskej linke, dám do hrnca zohriať vosk a nalejem,alebo ho žehličkou roztieram,pri zbraniach by bolo skôr použiť to zohrietie v hrnci ,hrniec sa nezničí,normálne ho umyje umývačka
dobrava
27.10.09,10:18
Na tinktúru sa používa propolis, to je niečo iné ako vosk.
Prajem pekný deň, hľadala som v rôznych príspevkoch, ale nenašla. Máte nejaké konkrétne skúsenosti s liečbou propolisom /ekzémy detí, imunitný systém, vypadávanie vlasov a pod./? Kde sa dá zohnať propolis a je to finančne dostupný produkt?
misomiso
27.10.09,18:24
V terpentine.
durisovad
27.10.09,18:43
Prajem pekný deň, hľadala som v rôznych príspevkoch, ale nenašla. Máte nejaké konkrétne skúsenosti s liečbou propolisom /ekzémy detí, imunitný systém, vypadávanie vlasov a pod./? Kde sa dá zohnať propolis a je to finančne dostupný produkt?
Propolis sa da zohnat u vcelarov, ja si uz roky vyrabam propolisovu tinkturu - hrudka propolisu o priemere cca 5 cm sa postruha do pol litra liehu a necha vyluhovat aspon 2 tyzdne. Propolis v liehu nechavam stale, len z neho odlievam do mensej nadobky na okamzite pouzitie. Pouzivam to na ranky, na stipance od kadejakeho hmyzu, na hnisave miesta, to zvonka. Udajne je prospesne uzivat aj vnutorne na tazkosti zaludocne, ale tie chvala Bohu nemam, tak son neskusala. Podla navodu, ktory mam, vraj pomaha aj cloveka opiteho priviest do stavu striezlivosti, ked sa da jedna kavova lyzicka tinktury do cca deci vody a da sa opitemu vypit, ale ani s tym skusenost nemam. Treba skusit a potom sa so skusenostou podelit.
buchač
27.10.09,18:45
dakujem VladoaKatka za radu, musim povedat manzelovi nech to vyskusa, on totiz robi povrchovu upravu zbravi a vceli vosk pouziva na upravu dreva UF , až mi odľahlo ..., doteraz to voskom iba potieral ale niekde sa doszvedel, ze lepsi efekt a trvacnejsi dosiahne tekutym vcelim voskom.Nika

Ale nie vždy a zakaždých okolností a nie na každej zbrani ....