MartinkoK
01.04.08,08:13
Firma kúpila budovu, potrebuje si ju prestavať podľa svojich potrieb - na menšie miestnosti. Vybudovanie nových priečok zo sadrokartónu je zhodnotenie budovy?
Ako to mám účtovať?
MartinkoK
01.04.08,09:26
Firma kúpila budovu, potrebuje si ju prestavať podľa svojich potrieb - na menšie miestnosti. Vybudovanie nových priečok zo sadrokartónu je zhodnotenie budovy?
Ako to mám účtovať?

NIKTO NEPORADÍ?????????????
kačenka
01.04.08,09:32
podľa môjho názoru je to TZ, lebo sa menia parametre budovy, dúfam však že materiál+práca je viac ako 30000,-. potom vlastne budeš navyšovať vstupnú cenu a budeš odpisovať.
007gituska
01.04.08,09:33
ak hodnota bude prevyšovať 30 000 Sk je to zhodnotenie budovy a bude sa odpisovať. ak je do 30 000 Sk záleží na rozhodnutí - môže sa považovať za zhodnotenie a vtedy sa odpisuje.
betka
01.04.08,16:46
V prvom rade:
Ide o rekonštrukciu (stavebnú úpravu). Nie na každú stavebnú úpravu je potrebné stavebné povolenie. Osobne by som urobila ohlásenie stavebnému úradu, že vykonávam stavebnú úpravu.

Ide o TZ-stavebnú úpravu - rekonštrukciu, jednu veľkú miestnosť rozčleňujem na viac menších miestností, čím dochádza k takému zásahu do HM, kt. má za následok zmenu jeho použitia, kvalitatívnu zmenu jeho výkonnosti a technických arametrov.

(sadrokartonove priečky a ich montáž do nehnuteľnosti, bude predstavovať cenu určite vyššiu ako 30 tis. Sk.). Zvýšim VC pri rovnom odpise, resp. ZC pri zrýchlenom odpise.