blcha
29.03.05,17:30
Obidvaja manželia podnikajú ako FO. Vlastnia budovu, na LV sú napísaní obidvaja. Manžel ju má vloženú do podnikania už 3 roky. Tento rok (2004) sa manželka dožaduje polovičných odpisov. Odvoláva sa na § 4 odst. 8. Mne sa to nezdá také jednoduché, najmä ak všetky výdavky s budovou - elektrinu, plyn, poistenie - si dával do nákladov on a ešte k tomu odpočítal DPH. Manželka nie je platiteľ DPH. Pri združení a nepodnikateľoch mi to je celkom jasné, ale pri podniakteľoch mi to je celkom nejasné.
Zita5
30.03.05,05:57
Obidvaja manželia podnikajú ako FO. Vlastnia budovu, na LV sú napísaní obidvaja. Manžel ju má vloženú do podnikania už 3 roky. Tento rok (2004) sa manželka dožaduje polovičných odpisov. Odvoláva sa na § 4 odst. 8. Mne sa to nezdá také jednoduché, najmä ak všetky výdavky s budovou - elektrinu, plyn, poistenie - si dával do nákladov on a ešte k tomu odpočítal DPH. Manželka nie je platiteľ DPH. Pri združení a nepodnikateľoch mi to je celkom jasné, ale pri podniakteľoch mi to je celkom nejasné.

Pokiaľ manžel budovu vložil do podnikania , ona s tým musela súhlasiť . Nárok na odpisy by mala vtedy , keby uvedenú budovu spoločne prenajímali a vložili by ju do majetku , čiže dosahovali by z prenájmu spoločný príjem , ktorý by si delili v rámci BSP na 50 : 50 .
blcha
30.03.05,06:28
Vďaka Zite5, potvrdila si môj názor. Keď niekomu nejde vysvetliť, že do daňového priznania patria fakty a nie emócie!
Zita5
30.03.05,06:31
Ak bude prosím Ťa na tom trvať , a Ty jej robíš DP , daj si podpísať jedno prehlásenie , že si ju upozornila na uvedené nedostatky a máš to čierne na bielom .
blcha
30.03.05,11:40
Takýto typ človeka nikdy nič nepodpíše, tak som podpísala ja jej - výpoveď. Vyzývam týmto všetkých účtovníkov Slovenska, aby nenechali na sebe orať a nekládli vlastnú hlavu na klát za svojich klientov! Hádajte, ako by som dopadla pri daňovej kontrole?