cervena
01.04.08,13:37
Dobrý deň

Mali sme inventúru, a máme taký dosť problém. V minulosti bolo zakúpených viacero počítačov, ako zostáv, čiže za cenu cca. 30 000, komp a príslušenstvo, vrátane monitora. Postupne sa počítače presúvali po pracoviskách a stalo sa viac krát, že počítač je na inom úseku, ako monitor, už dávno skombinovaný s iným monitorom. Ako sa to dá účtovne rozdeliť?? Odmietam napr. zodpovedať za komp, ktorý je v druhej budove, alebo kuchyni, ale nevieme to účtovne rozdeliť od monitora, ktorý je u nás. Sme školstvo, tak že presuny z učebne do labáku, alebo do skladu, sú dosť časté.
Vďaka za pomoc

PS: Pri inventúre sme s mladým ekonómom uvažovali o rituálnej samovražde:D , keď sme zistili, čo všetko za tie roky papierovo mám v učebni. Mladý to dal do kopy, fizicky sa všetko našlo, ale kade tade po baráku
sojciakova
02.04.08,04:53
S tým sa netrápte. Ak by ste aj dali všetko do poriadku, stačilo by aby bez Vášho vedomia urobili jeden presun a opäť by Vám to nesedelo. Preto si myslím, že je to robota ktorá nemá zmysel. Zistite si či to Váš zriaďovateľ vyžaduje a ak áno, nech Vám vystaví smernicu ako máte pri inventúre postupovať. Ja robím inventúru tak, že spočítam počítače a toľko musí byť aj monitorov.Ak by našich poslancov aj napadlo poslať mi na majetok kontrolórku, iba by som to privítala. Aspoň by uvidela, aká hlúposti máme v majetku. Najradšej by som si pozvala všetkých poslancov.