MajkaZB
01.04.08,13:41
Ahojte poradaci,
mam problem pri vyuctovani energie za najom nebytovych priestorov.
tymto Vas prosim o pomoc,lebo neviem ako to mam poriesit, ak sa to da.

Prislo mi vyuctovanie za spotrebu el.energie za rok 2007
a to:
Skutocne naklady na objekt:
el.energia 79 129,53 ( 610,20m2)

Prenajete priestory (moje) 95,72m2 - 20 294,74 (podľa vyučtovania)

Komentar k vyuctovaniu:
-naklady na el.energiu su rozuctovane na m2 celkovej prenajtej plochy, a 30% podielu na el.energii v kotolni.

================================================== ======
No a po tel.dohovore s pracovnickou s mestskeho uradu mi vysvetlila nasledovne:

79 129 - cca 31 000,- (lekaren) = 48 129 je rozučtovanie na ostatnych najomcov.Viac uz k tomu neviem.
a ja som asi uz blba ked aj tak nechapem ako sa k tomu dopracovala.
( 1 . najomca 8 mes. - 2.najomca 5 mes. a 3 najomca JA 12 mes,)

Ak mi mozte akokolvek pomoct a pripadne mi to vysvetlit budem velmi rada.Nech o uz pochopim ak maju oni pravdu.
Dakujem za kazdy nazor.
pekny dnik
betka
02.04.08,17:31
Ahojte poradaci,
mam problem pri vyuctovani energie za najom nebytovych priestorov.
tymto Vas prosim o pomoc,lebo neviem ako to mam poriesit, ak sa to da.

Prislo mi vyuctovanie za spotrebu el.energie za rok 2007
a to:
Skutocne naklady na objekt:
el.energia 79 129,53 ( 610,20m2)

Prenajete priestory (moje) 95,72m2 - 20 294,74 (podľa vyučtovania)

Komentar k vyuctovaniu:
-naklady na el.energiu su rozuctovane na m2 celkovej prenajtej plochy, a 30% podielu na el.energii v kotolni.

================================================== ======
No a po tel.dohovore s pracovnickou s mestskeho uradu mi vysvetlila nasledovne:

79 129 - cca 31 000,- (lekaren) = 48 129 je rozučtovanie na ostatnych najomcov.Viac uz k tomu neviem.
a ja som asi uz blba ked aj tak nechapem ako sa k tomu dopracovala.
( 1 . najomca 8 mes. - 2.najomca 5 mes. a 3 najomca JA 12 mes,)

Ak mi mozte akokolvek pomoct a pripadne mi to vysvetlit budem velmi rada.Nech o uz pochopim ak maju oni pravdu.
Dakujem za kazdy nazor.
pekny dnik

Nechcem rýpať, ale ako môže byť spotreba el. energie účtovaná na m2. Ak by išlo o kúrenie el. energiou nepoviem, prižmúrim oko.

1. JA ako nájomca mám 79m2 kanceláriu, kde používam len počítač, svetlo a kanvicu na kávu.
2. firma xy vlastní priestory v budove tiež o výmere 79m2. Majú 10 počítačov, chladničku s mrazničkou, šporák keramický (žralok energie), kde si navaria, zapnutú klimatizáciu, prípadne si dokúria el. ohrievačom.
3. firma zx má prenajaté priestory o výmere 79m2, kde majú uskladnený nejaký tovar - externý sklad a energiu nepoužívajú vôbec.

.........., nech dajú podružné merače a potom nech sú spravodlivý (nemám rada, keď sa niekto priživuje na niekom, osobne som to riešila meračmi pre každého nájomcu, nech sa nikto s nikým nevadí, a nech si každý zaplatí, čo minie.:))
tetrisss
02.04.08,17:52
No matematicky by to tak krivajuci vyslo, ta prva suma podelena plochou a aj ta druha podelena plochou, aj tak to nie celkom tak, ale ja by som s tym nesuhlasila, pretoze pokial tam nie su submerace, tak to musi urobit nejaky odbornik na elektricke zariadenia, kde treba zobrat do uvahy prikon zariadeni a pribliznu dobu ich prevadzky a tak potom nejako percentualne rozdelit spotrebu na prevadzky, tak je to spravodlivejsie, ale podla plochy, to som este nevidela?!