alambert
01.04.08,18:16
Dobry den, obraciam sa na vas s prosbou o radu- mam totiz problemy so strechou a chystam sa vymenit povodnu krytinu. Strucne vam popisem moj problem. Sucasnou krytinou je asfaltovy sindel, pod ktorym je lepenka.
Pri montazi tejto strechy vsak firma pravdepodobne nieco zanedbala, lebo sindel zacal pretekat (je ulozeny 8 rok) taktiez na povale sa na doskach objavuju plesne. Pri montazi nebola pouzita ziadna paropriepustna folia, pod sadrokartonom je parozabrana.
Kazdopadne, chcel by som tento sindel a lepenku pod nim strhnut a strechu opravit,teda dat bud novy sindel, resp.pouzit inu krytinu , urcite plech, nieco na sposob ranily.
Moja otazka znie , ci mozem nechat na streche dosky -debnenie, na ktorom bol polozeny sindel a na debnenie dat kontaktnu paropriepustnu foliu (tu neviem, ci je to vobec mozne, klast foliu priamo na debnenie ?) Alebo bude nutne dat
dole aj dosky debnenia, nechat len krokvy, na ne dat paropriepustnu foliu a pokracovat debnenim, resp. klast laty pod plech?
Ide mi o to, ze by som nerad robil velmi radikalne zasahy, lebo v dome sa byva, podkrovie je obyvane a je zo sadrokartonu a odkryt celu strechu sa mi zda riskantne vzhladom na haklivost sadrokartonu na dazd... Toto su len
moje uvahy, ak mate lepsie riesenie, budem vam velmi vdacny.
Peter Briatka
02.04.08,08:35
Spomýnali ste, ze drevo je napadnuté plesňami... v tom prípade neodporúčam nechávať pôvodné debnenie. Doporučujem vyhodiť debnenie, paroprieustnú fóliu uchytiť pod kontralaty, vyhotoviť vhodné latovanie (podľa profilovania plechovej krytiny) a upevniť krytinu. Odkrývať celú strechu nie je potrebné.... Môžete s výmenou konštrukcie strešného plášťa pokračovať aj v etapách, ktoré je možné spraviť za 1 deň.
jaruj
03.04.08,11:03
A k tomu predtym napisanemu - ked uz bude strecha odkryvana tak ju sucastne nastriekat protiplesnovym a protiskodcovym nastrekom