erika_H
01.04.08,20:01
Dobrý večer poraďáci,prosím Vás o pomoc:

do rúk sa mi dostala nová s.r.o-čka. Jedná sa o 2 konateľov a zároveň spoločníkov, ktorí si chcú odsledovať vzájomné príjmy a výdavky. Takže vystavujú rôzne odberateľské faktúry - napr. 2008001, a druhý 280001.
(Môžem si na to v OMEGE vytvoriť niečo ako 2 číselné rady..?)

Aj keď poskytujú rovnako služby,môžem si urobiť analytickú evidenciu napr. 602010 konzultačné služby A
602020 konzultačné služby B
A je prvý konateľ, B je druhý konateľ.

A pokračujeme;) To znamená,že si chcú aj samozrejme odsledovať vlastné náklady,takže napr. drobný nákup 501010 Spotr. mat-drobný nákup A
501020 spotr.mat-drobný nákup B.. atď
telefóny, auto atd..

môžem to takto prosím účtovať ?postupy účtovania tým neporuším..

Ďakujem pekne za pomoc
Zoltán Kovács
01.04.08,18:34
Dobrý večer poraďáci,prosím Vás o pomoc:

do rúk sa mi dostala nová s.r.o-čka. Jedná sa o 2 konateľov a zároveň spoločníkov, ktorí si chcú odsledovať vzájomné príjmy a výdavky. Takže vystavujú rôzne odberateľské faktúry - napr. 2008001, a druhý 280001.
(Môžem si na to v OMEGE vytvoriť niečo ako 2 číselné rady..?)

Aj keď poskytujú rovnako služby,môžem si urobiť analytickú evidenciu napr. 602010 konzultačné služby A
602020 konzultačné služby B
A je prvý konateľ, B je druhý konateľ.

A pokračujeme;) To znamená,že si chcú aj samozrejme odsledovať vlastné náklady,takže napr. drobný nákup 501010 Spotr. mat-drobný nákup A
501020 spotr.mat-drobný nákup B.. atď
telefóny, auto atd..

môžem to takto prosím účtovať ?postupy účtovania tým neporuším..

Ďakujem pekne za pomoc

Neporušuješ postupy. Môžeš to tak účtovať. Tiež mám jednu sro s podobným účtovaním. 2 spoločníci, a všetko chcú mať samostatne odsledovateľné. Ja sice som netvoril analytiku na jednotlivé účty podľa spoločníkov, ale som vytvoril strediska spolA a spolB.
erika_H
02.04.08,06:22
Ďakujem TI za odpoveď Smith. Krásny deň prajem;)