bigmartin
01.04.08,20:01
Dobry den prajem,
potreboval by som poradit.Chcel by som otvorit restauraciu, ale nemam na to potrebne vzdelanie. Docital som sa, ze restauraciu mozem otvorit,ak niekoho zamestnam s potrebnym vzdelanim, ale otazka znie: co ak ta dotycna osoba mi po urcitej dobe ( napr. 2 - 3 mesiace) oznami, ze uz pre mna nechce pracovat napriklad , ze odchadza do zahranicia, co potom budem robit? Budem musiet zatvorit restauraciu a prist o peniaze, ktore som do podnikania investoval? Alebo aky je potom postup? Za Vasu ochotu Vam vopred dakujem
zalobaba
01.04.08,18:17
Dobry den prajem,
potreboval by som poradit.Chcel by som otvorit restauraciu, ale nemam na to potrebne vzdelanie. Docital som sa, ze restauraciu mozem otvorit,ak niekoho zamestnam s potrebnym vzdelanim, ale otazka znie: co ak ta dotycna osoba mi po urcitej dobe ( napr. 2 - 3 mesiace) oznami, ze uz pre mna nechce pracovat napriklad , ze odchadza do zahranicia, co potom budem robit? Budem musiet zatvorit restauraciu a prist o peniaze, ktore som do podnikania investoval? Alebo aky je potom postup? Za Vasu ochotu Vam vopred dakujem

V takomto prípade Ti nezostane nič iné, iba zamestnať niekoho iného, kto bude spĺňať požiadavky na zodpovedného zástupcu pre tento predmet podnikania a ohlásiť túto zmenu ŽÚ.
palinka
03.04.08,10:33
V takom prípade je ešte možnosť absolvovať príslušný kurz a tak získať chýbajúce vzdelanie
tetrisss
03.04.08,17:11
Je to tak, vzdelanie musis mat, najistejsie, aby si nevisel na zamestnancovej snurke od gati, je si spravit aspon kurz, da sa to zmaknut za 3 mesiace a este sa tam aj nieco naucis:D.
bigmartin
03.04.08,18:17
Mozte mi napisat aky je to presne kurz, ako sa nazyva, kde sa da absolvovat,blizsie informacie,
Bude do postacovat pre ZU ako adekvatne vzdelanie? dakujem
tetrisss
03.04.08,18:25
Neda sa to tak presne odpovedat, zalezi z kade si, ale na odbornom ucilisti kuchar-casnik su trojmesacne kurzy, dost to stoji /zase ako kde/, ale pokial je v okoli taka skola, treba sa informovat.
katarina kucbelova
05.04.08,08:54
Dobrý deň....tiež som mala podobný problém...otvorila som pohostinstvo..a ja zdravotná sestra som nemala som tušenie že to mi bohato stačí na podnikanie v pohostinstve...no môj manžel..technik si musel do pol roka od doby otvorenia prevádzky urobiť kurz...je to veľmi jednoduché...na najbližšej hygiene požiadate o potrebné tlačivá...dáte žiadosť a pridáte kolok za 500 sk..určia vám deň skúšky a máte spôsobilosť...nech sa vám to podarí..pekný deň
Peacemaker11
01.03.11,16:56
Chcel by som sa opytať tato možnosť zrobiť si kratky kurz a prevadzkovat restiku ešte stale plati ??? planujem prevadzkovať restiku a tieto informacie sa mi velmi hodia.

Dik za info
akina
01.03.11,17:03
Chcel by som sa opytať tato možnosť zrobiť si kratky kurz a prevadzkovat restiku ešte stale plati ??? planujem prevadzkovať restiku a tieto informacie sa mi velmi hodia.

Dik za info
Nestačí, najprv musíš získať osvedčenie z akreditovaného vzdelávacieho zariadenia, potom následná prax min. 6 mesiacov / stačí aj na základe dohody o vykonaní práce/ a potom kvalifikačná skúška pred komisiou.
Peacemaker11
01.03.11,17:07
Dakujem = )
esteban14
01.05.14,13:30
Podnikat v niecom v com sa clovek nevyzna je samovrazda... bez vzdelania a praxe v restauracnom biznise by som to radsej pustil z hlavy. V restauracii je tiez klucova postava sefkuchar a rozhodne nemoze kaslat na to po dvoch mesiacoch.
lujza.j
01.05.14,13:36
odpovedáš na tému z roku 2008....
Indeed
01.05.14,15:05
to vobec nevadí, že odpovedám na tému z r. 2008 !

ľudia získavajú informácie googlením a pre niekoho to možno može byť UŽITOČNÉ
lujza.j
01.05.14,15:13
laci to čo esteban14 napísal, je úplná automatika....nič mimoriadne....to, že tu ludia nemajú sebareflexiu a chcú robiť to čomu prd rozumejú....tak to je tu bohužiaľ normálne.....gastronómia na SK v úplnej sračke.....