barbie18
01.04.08,20:12
Ahojte,
prosím vie mi niekto poradiť ako treba v MONEY S3 urobiť samozdanenie?
Došla mi fa z CZ a chcem urobiť samozdanenie, ale neviem ako sa to robí v tomto programe..
Chcela by som to robiť cez ID.
Neviem ako to mám dostať do DPH správne, aby som to aj videle
bea26
02.04.08,10:02
Pripojila som Ti jeden dokument, podľa ktorého si nastavíš program.

Ale ak dáš hľadať tu na porade Reverse Change tak ti to vyhodí.
Mne to veľmi pomohlo.
bea26
02.04.08,10:05
Posielam ešte raz.
barbie18
03.04.08,11:50
ahoj Bea 26,
neviem či si na mňa spomínaš, ale ja som sa pýtala na to samozdanenie v MONEY S3, vopred ti ďakujem.. pomohla si mi veľmi.. konečne to teda mám už riadne..
ešte by som sa ťa chcela spýtať, že tú prijatú faktúru keď zadávam v cudzej mene teda konkrétne v CZK a vystavená bola 12.3.2008 v tejto konkrétnej fa dávam aký kurz NBS, či k tomuto dátumu, alebo k 1.4.2008 tak ako to bolo písané v reverse charge, že pri ID musím dať kurz k prvému dňu nasledujúceho mesiaca.
A ešte jedna otázočka, táto fa bola vystavená na sumu 3774,00 CZK a uhradené to bolo 4 dni nato, lebo to došlo curiérom a cena bola 4974,00 SKK a chcela by som sa spýtať ako mám postupovať pri takomto prípade, ja som si teda vystavila VPD so sumou 4974 SKK, teda bez cudzej meny, či som to dobre urobila, či už len spárujem fa s VPD a rozdiel je buď kurzový zisk alebo strata.. Prosím vedela by si mi zodpovedať na tieto moje otázky a napísať mi podrobný popis postupu.????

Ja viem, možno otravujem, ale ja s MONEY S3 pracujem prvý-krát..
Som už zúfalá..

Vopred ti veľmi pekne ďakujem.

Lenka
Zuzana110
25.07.08,06:19
Aký význam má reverse change? začiatočník
Milan Benka
25.07.08,06:23
Aký význam má reverse change? začiatočník


samozdanenie
zadajte do vyhľadávača
Pru
07.08.08,10:23
pri faktúrach - nákup tovaru alebo ND robím samozdanenie bežne, ale teraz rozmýšlam, firma kúpila auto od platcu dph v zahraničí, takže oslobodené, išla som vystaviť doklad, fa je zaúčtovaná 042/321, samozdanenie bude potom na ktorých riadkoch? ďakujem